Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit gondolsz milyen pályát...

Mit gondolsz milyen pályát kéne választanom?

Figyelt kérdés

nem tudom, hogy mi legyek.. kíváncsi vagyok, hogy ti miként döntenétek, ha az én képességeimmel lennétek megáldva..

jó a logikám, gyorsan tanulok és jó a memóriám.

amik mennek tantárgyként:

matek, angol, fizika, infó, töri.

(2 év múlva érettségizek szóval már el kéne kezdeni ezen gondolkodni)


2010. ápr. 18. 22:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Tehát jó tanuló vagy. :D

Így könnyű, sok reál helyre mehetsz. Mivel Angol is megy ezért, nemzetközileg is tudnál dolgozni.

Matek, Fizika, Infóval bármilyen mérnöknek elmehetnél. Mérnök informatikus, Villamos mérnök. Ha jól rajzolsz, akkor építész mérnöknek is. De ha nem, akkor is el mehetsz éptő mérnöknek. :)

De Matek, Töri meg közgazdaságra jó. Mindenképp reál dolgokban gondolkodj. :)

2010. ápr. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszi a választ!

a törit igazából nem szeretem, de jól megy, mert megértem a lényegét. azért nem szeretem, mert semmi garancia nincs arra nézve, hogy igaz amit mond. (pl matekban látom, hogy ha János ad 1 almát és Pista is ad 1 almát, akkor 2 almám lesz, de töriben mi bizonyítja, hogy teszem azt Atilla 406ban született?)

eleinte nemzetközileg akartam tanulni (ahogy írtad is), de rájöttem, hogy ahhoz, hogy kimehessek mondjuk Svájcba fizikusnak, nem elég a 4es átlag :S

2010. ápr. 18. 22:41
 3/4 anonim ***** válasza:
Merj nagyot álmodni. Ha a 4-es átlag kevés, legyen 5-ös átlagod.
2010. ápr. 19. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

ha van érzéked a reálhoz, meg szereted is, akkor mindenképp ilyen irány, mert ezzel még elhelyezkedni is lehet. Aztán már attól függően, hogy mennyire vagy elméleti/gyakorlati beállítottságú ember, melyik téma áll hozzád a legközelebb (matek, fizika, infó, ezek elmélete, ezek alkalmazása, mérnöki cuccok), aszerint magad eldöntheted, mi ebben kívülről nem tudunk segíteni.

Az angol úgyis mindenhez kell.

2010. ápr. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!