Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » SOS! Mit tegyek? Államiról...

SOS! Mit tegyek? Államiról önköltésgesre raktak, de másik suliba fogok járni, és nem tudom kifizetni? Mi a jó megoldás?

Figyelt kérdés

BGE gazdinfora jártam felsőfokóra, de nem tudtam elvégezni a képzést 2 év alatt. Most felvettek egy másik egyetemre alapszakra. Mivel hiányzott még 1-2 tárgyam átkerültem önköltségesre, és kiküldtek valami papírt, hogy írjam alá, hogy fizessem én mostantól.

De nem akarok már többet oda járni, és a másik suli így is elég drága, és most nem tudnám azt a 2 évet kifizetni. Mit tegyek? Írjam alá a papírt, hogy fizetek érte és utána passziváltatom magam, és hátha még nem kell befizetnem, vagy nem is írjak alá semmit, csak kérjem ki a papíromat?


Nagyon fontos lenne a segítségetek!



2016. aug. 11. 12:49
 1/4 anonim ***** válasza:
2 évet az állam pénzén tanultál feleslegesen mert nem tudtad elvégezni , természetesen ki kell fizetned ha a megkötött szerződésben vállaltad a fizetést az esetben ha nem tudnád elvégezni az adott szakot . Azt csak te tudod mit írtál alá két évvel ezelőtt ...
2016. aug. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Add le az elbocsájtási kérvényt neptunban, de előtte valszeg alá kell írnod az önköltséges szerződést.

Semmit sem kell visszafizetned, mivel új jogviszonyod jött létre 1 éven belül.

2016. aug. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, hogy aláírod vagy se, a lényeg, hogy passziváltasd magad 2 félévig, azt ráérsz utána is kiiratkozni, ha úgy döntenél. A másik suliban meg, ha megegyeznek, akkor lehet el tudod fogadtatni az eddig teljesített kreditjeidet.
2016. aug. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Végül mit csináltál?
2018. febr. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!