Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Távoktatásra kezdtem járni...

Távoktatásra kezdtem járni ebben az évben, utána jártam és ha jól értettem semmilyen kedvezményre nem vagyok jogosult. Esetleg létezik bármi megoldás? Tényleg nem kapok semmilyen kedvezményt, a budapesti közlekedésre és a MÁV közlekedésre sem?

Figyelt kérdés

2014. szept. 24. 10:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Tényleg. A távoktatásról a döntéshozók azt feltételezik, hogy alapvetően kereső embereknek kínált képzési forma, ráadásul tény, hogy lényegesen kevesebb utazással jár, mint a nappali vagy esti rendszerű képzés. Így nem is támogatja az utazást az állam.
2014. szept. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem értem a logikájukat, mivel a levelezősök kapnak a lakhelyük és az iskola között kedvezményt, nem sokban különbözik a táv és a levelező, viszont az én iskolámba levelező nem indult csak távoktatás, így esélyem sem lett volna arra jelentkezni..:/
2014. szept. 24. 10:37
 3/8 anonim ***** válasza:
Távoktatásnál nem jár semmiféle utazási kedvezmény. Sem a helyi, sem a helyközi, sem a távolsági tömegközlekedésben.
2014. szept. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És Nekes azonosítóssal sem lehet? AMit az okmányirodába lehet igényleni, egyik ismerősöm ezt ajánlotta.
2014. szept. 24. 12:23
 5/8 anonim ***** válasza:

De, nagyon sokban különbözik a levelező- és a távoktatás.

A levelező oktatás iskolarendszerű képzés, a távoktatás pedig nem, ezért nyilván nem jár hozzá diákigazolvány sem.

Távoktatásban évente 3-5 alkalommal találkozol maximum az oktatókkal, míg levelezőnél minimum havonta egyszer. (van, ahol minden héten pénteken+szombaton vannak 8-20-ig órák)


Arról pedig senki sem tehet, hogy az általad választott képzés csak ilyen formában indul. Megoldod másképp, vagy választod ezt. Nem kötelez senki sem arra, hogy ilyen képzésre járj.


Hiába mutogatsz akármilyen papírt, nem vagy diák/hallgató, tehát nem jár utazási kedvezmény. 30 000 Ft körüli összegért viszont vehetsz egy évre érvényes Start Kártyát, amivel 50%-os kedvezménnyel utazhatsz vonaton, másodosztályon, ráadásul gyorsvonati pótjegy megfizetése nélkül akárhová az egész országban. Számold ki, hogyha megéri, akkor érdemes beruházni rá. Mert ugye azzal nem csak a suliba tudsz elmenni olcsóbban, hanem akárhová az országban.

2014. szept. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
NEK-es papírt bárki tud igényelni, olyan ember is, akinek köze nincs semmilyen iskolához. Semmi iskolai jogviszonyra vonatkozó adat nincs rajta. Egyébként is, miért feltételezed azt, hogy bármilyen papír lobogtatásával hirtelen jogosult leszel egy olyan kedvezményre, amire nem vagy jogosult. Marha értelmes ismerősöd lehet...
2014. szept. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Amúgy meg azon az egy útvonalra járó 50%-os kedvezményen rugózol? Kíváncsi vagyok, mekkora táv, és milyen gyakran kell bejárnod. Azt még megérteném, hogy a 90%-os bérlet, vagy a helyi közlekedési bérlet hiánya megvisel, de ezek már a levelezősöknek sem járnak.
2014. szept. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Valamokka nevű felhasználónak köszönöm a segítséget, az alatta lévő okostojásnak pedig a kioktatást! Remélem jobbat aludtál! :)
2014. szept. 25. 11:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!