Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Egy hete kezdtem el kondiba...

Egy hete kezdtem el kondiba járni, de nem igazán tudom mi lenne a helyes megoldás, valami segítene?

Figyelt kérdés
17 éves fiú vagyok, 77kg, 182cm vagyok. Kb 18% a testzsírom. Ezen az egy héten csak súlyzós edzést végeztem. Étrendre próbálok odafigyelni, az iskola miatt lehet van egy kis csúszás benne, de nem vészes. Szedek mellé vitamint, reggel egy adag, es edzés utan egy adag fehérjét. Jó így hogy súlyzós edzést végzek, tömegnövelő étrenddel, vagy előbb le kéne adni ezt a zsírt?
2016. jan. 9. 18:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Mennyire tömegnövelő az a tömegnövelő étrend? Nem mindegy sem az, hogy mennyire vagy hízásra hajlamos, sem az, hogy 3 g/tskg, vagy 5 g/tskg-val tömegelsz.

Én a helyedben valami szolidabb tömegelésbe fognék és akkor izmosodsz is + mellé még a zsírod is csökken.

Sárga kapszula --> testkompozíció változtatás fejezet.

2016. jan. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt te döntsd el, az alapján hogy neked mi a fontosabb.


Leírom hogy mi mivel jár, és talán könnyebb lesz dönteni:

ha tömegelsz, tömegelés közben biztos jön majd rád zsír is. Csak a több éves tapasztalattal rendelkezők tudnak olyan tökéletes étrendet kikísérletezni maguknak, és tartani amivel elég szárazon tudnak tömegelni.

Ez fontos, mert biztos hogy valamennyit hízni fogsz tömegelés közben.


Szálkásítással meg az a bibi, hogy attól függően hogy milyen gyorsan csinálod izmot is veszítesz. Szóval ha feltömegeltél a jó kis izomból amit nagy nehezen szereztél veszíteni is fogsz.


Én alapvetően azt javasolnám hogy szálkásíts kicsit, mert a 18% az jelentős. Minél kevesebb rajtad a zsír, annál jobban fognak látszódni az izmaid. Mivel most viszonylag sok rajtad a zsír, de az izom nem sok, ezért izomból nem fogsz sokat veszíteni ha szálkásítasz. Utána meg ha jól sikerül belőni az étrended, elég jó formád lehet ősz környékére. Tömegelésnél úgy lődd be a kaját, hogy 1kg-ot gyarapodj egy hónapban.

Kb ennyit tudok mondani

2016. jan. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!