Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek a színészeti...

Anonymus0123456789 kérdése:

Szerintetek a színészeti pálya a jövőben jó keresettel jár?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok szóval még elég messze lesz az hogy mindent megszerezzek és színre lépjek. De kíváncsi vagyok hogy mennyire lesz jó keresetű ez a pálya, hisz már ez az egész is csak a pénzről szól. Bár ez nem teljesen igaz, hisz nekem óvodás korom óta ez volt az álmom.

Na de a kérdés mégis az, hogy megtudnék-e a jövőben élni ebből a keresetből? Mivel a kereset csökken, a z árak pedig emelkednek és ebből elbizonytalanodtam, hogy én úgy tudtam, hogy sok pénzzel jár, de már mist azt sem tudom, mit gondoljak? Szerintetek?



2016. aug. 12. 07:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Éhenhalós. Az a maroknyi ember, aki megél belőle valakinek a valakije. Ismerősöm kitűnő eredménnyel végezte az szinművészetit, de munka nemigen akadt. Max.tömegben, vidéken, amolyan szülinapi bohóc szinten. Egy Szinetár Dórának végzettség se kellett, csak apuci.
2016. aug. 12. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%

Reggelente összeszedik az éhen halt színészeket az utcán, ezért nem látod őket.

Igen, legyél számítógépes programozó rabszolga, akkor sokat keresel majd - ja, hogy az álmod elveszíted és iszonyú boldogtalan leszel? az kit érdekel?


Aki kisgyerek kora óta tudja, mit akar, és készülni is tud rá, annak megvan a sajátútja (svadharma) - annak az útján kell járnia. És saját úton még elbukni is nemesebb és magasabb szellemiséget jelent, mint más útján magasra jutni, ahol közben elveszíti integritását az ember. Ez van. Nem könnyű, elismerem.

2016. aug. 12. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem az a hivatás, amit azért választ az ember,h jól keressen. Ha ez az álmod, megteszel érte mindent, aztán majd meglátod mi lesz.

Viszont ha már 14 évesen azon agyalsz,h mennyit fogsz keresni, akkor ez nem biztos,h neked való.

Egyszerűen ez két külön embertípus (legalábbis nálam): Vagy az álmaid motiválnak, vagy a pénz.

2016. aug. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Akkor bővebben kifejtem: Mind a 4 év óvodás évemet színházban való előadással töltöttem. Mivel az óvodám, mindig felkészített minket el is vittek előadni a darabokat. Érmeket kaptunk amik azóta ott lógnak a polcomon. Idén 8.osztályos leszek. És a családunkban a pénz nem igazán sok és ezért agyalok azon hogy nekem ennél jobb lesz a keresetem?? De az álmaim azóta hajtanak, hiszen azóta már eltelt 8 év és én még mindig erről álmodom...
2016. aug. 12. 09:18
 5/11 anonim ***** válasza:
73%

Anyukám színházban dolgozik 20 éve. Pontosan tudom a fizetésüket. Fővárosi színház, közepes látogatottság, tehát, nem pinceszínház, de nem is az operett.

Közel 20 éve ott dolgozó, jelenleg főként mellékszerepeket játszó színésznő: 127 ezer, nettó.

Sokat foglalkoztatott, főszerepeket játszó, 15 éves tapasztalattal: 140-160 ezer.

40 éve a szakmában lévő, rengeteget tanító, rendező, inkább már csak mellékszerepeket játszó: 200 ezer.


Ezek az átlagbérek, kezdőként ez jóval kevesebb, vidéken gondolom még inkább. Próbadíj külön van, az változó.

Gondold jól meg, színészekkel dunát lehet rekeszteni, nagyon kell küzdeni, hogy egyáltalán foglalkoztassanak, pláne, ha nincs ismerős. Ja és az általam leírtak szerződéssel rendelkeznek, ami mostanság nem divat, inkább szabadúszók és megbízási szerződést kapnak csak újabban. Arra pl. lakáshitelt nem fognak adni.

Amennyiben lány vagy, hatványozottan csökken az értéked, az anyaságot pedig kimondottan nehéz összeegyeztetni. Ebben a színházban sokaknak egyálalán nincs, vagy 1 gyerek van.

2016. aug. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha ennyire szereted, ne foglalkozz a pénzkereseti részével. Jól is nézne ki a világ, ha a művészek inkább eladták volna magukat a tetves pénzért és mondjuk Van Gogh elment volna mérlegképes könyvelőnek. Ő pl életében kettő db. képet adott el - azt is csak azért, mert a nagybátyja műkérésekedelemmel foglalkozott. Most mi már tudjuk, hogy kár lett volna, a világ megsínylette volna, ha ő kommunikációs menedzser vagy egyéb pénzes lószarral foglalkozott volna.

https://www.youtube.com/watch?v=oxHnRfhDmrk

Mivel oda elég nehéz bejutni (Bp, vagy Kaposváron va n kost szíészképzés), kezd el szépen a mozgás, hang ,énnk, beszéd fejlesztést. Ha egy hangszert is tudsz vinni,és azzal kísérni az éneked, sok pluszpontot kapsz. De a képességfejlesztés lassú, kitartó munkát igényel, el kell kezdeni. Ének, zene, mozgás, beszéd, versmondás, monológ mondás, színpadi gyakorlat. Hogy szabadon tudj játszani a testeddel, hangoddal.

2016. aug. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
*van most színészképzés ** kezdd el, ének
2016. aug. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
52%

" És saját úton még elbukni is nemesebb és magasabb szellemiséget jelent, mint más útján magasra jutni"


Jajj, de szép. És mi a válaszod, amikor a két gyerek megkérdezi, hogy "anya, mi lesz ma a vacsi?" Az, hogy a svadharmád miatt ma kimarad?

2016. aug. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A színészet nagyon végletes munka.

Vagy sokat,vagy keveset tudsz keresni vele,és nem lehet előre kiszámítani,hogy ki melyik kategóriába tartozik a kettő közül.

Aki sikeresen befut és felkarolják,annak biztosabb a megélhetése.

Én is színész szeretnék lenni,igaz én már 17 éves vagyok. Hozzáteszem,a mi családunkban 2-3 generációnként ismétlődik a színészet mint foglalkozás.

De még így is biztos vagyok benne,hogy nem vesznek fel elsőre.

Bízzunk benne,hogy majd idővel a színészek fizetését is megemelik,mint pár éve a pedagógusokét.

2016. aug. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Jajj, de szép. " - Örülök, hogy tetszik.

"És mi a válaszod stb. stb" - Igen.


Van még valami ilyen értelmes hozzáfűznivalód a kérdezőnek küldött válaszomhoz? Ne fojtsd magadba!:D:D:D

2016. aug. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!