Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Német-történelem, vagy biológi...

Rigómező kérdése:

Német-történelem, vagy biológia-földrajz szakos tanárnak lenne érdemesebb tanulni?

Figyelt kérdés
Mind a négy tantárgyat szeretem, de a földrajz és biológia közelebb áll a szívemhez, viszont félek, hogy a földrajzot beszüntetik véglegesen, több helyen olvastam ilyen rémhíreket, viszont ha gimnáziumokban biztosan maradna a tárgy, akkor annak nagyon örülnék! Így átgondolva melyik szakpárosítást lenne érdemesebb választani? (Esetleg történelem helyett még a magyar is szóbajöhet.)

2016. aug. 17. 22:36
 1/6 Mayra válasza:
Én földrajz - biológia szakos vagyok. Én azt választanám. Egyébként mindkét szakpárosítás nehéz. De ha a jövőt illetően kell választanod akkor mindenképp magyar - történelem. Több óraszám több lehetőség. Ha egyetemre szeretnél menni akkor maradj a biológia - földrajznál szakos gimnáziumokban akkár csak az egyik tanításával is meg lehet az óraszám.
2016. aug. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, opció-e, de én a német-biológiát választanám.
2016. aug. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem, olyanról nem tudok, viszont a német-földrajz az opció.😊
2016. aug. 20. 10:17
 4/6 anonim ***** válasza:
Az ELTE-n van német-biosz tanári.
2016. aug. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Okés, köszi! Viszont a földrajzot mindenképp szeretném, és ezért kell még gondolkodnom, hogy a bioszt, vagy a németet vegyem fel e mellé, de jobban hajlok a biosz felé, két természet tantárgy csak jobb választás.😀
2016. aug. 20. 23:13
 6/6 anonim válasza:
Én is hasonló dilemmában vagyok, az én kedvenceim a német, a történelem, a biológia és a kémia és nem tudok dönteni. 9-ben 4,7-es átlagom lett, idén szeretnék kitűnő lenni. Úgy gondolom, hogyha sikerülne 12-ik tartanom a szintet, akkor akár mindkettőt elvégezhetném egyszerre, mondjuk a kémia-biológiát levelezőn. Ez a kettő még együtt sem lenne olyan nehéz, mint mondjuk egy orvosi, legalábbis egy páran ezt mondták nekem. Érettségi tárgyam ugyanúgy 5 db lenne, mivel a kémia-biológia szakhoz két reál érettségi kell (nekem ez a kémia és az amúgy is kötelező matek lesz), míg német-történelemhez egy közép töri és egy emelt német, így 4 közepem és 1 emeltem lesz.
2016. okt. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!