Milyen egyetemre menjek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Utolsó éves gimis leszek ebben az évben. Az a problémám,hogy fogalmam sincs,hogy hova menjek tovább.

Voltak már ötleteim, mint például: tanár,gyógypedagógus,tolmács, pszichológus.

De igazából egyik sem vonz annyira,a tanáron kívül. Mert,amit biztosan tudok,az az,hogy emberekkel szeretnék foglalkozni, és,ha lehet,akkor a szabadban szeretnék lenni,minél többet. (De az idegenvezető valahogy mégsem tetszik annyira.) A tanárral pedig az a baj,hogy a szüleim nem akarják,hogy az legyek. Mert nem fizet jól. Amiben igazuk is van,de ha olyan munkám van,amit nem szeretek,de jól fizet,azzal nem mentem semmire. Nyáron dolgoztam egy strandon,és itt fogalmazódott meg bennem,hogy emberek között szeretnék lenni,a szabadban,mint,ahogyan fent írtam. Nagyon szeretem csinálni a mostani munkám. Tudom,hogy később rengeteg mindenre kelleni fog a pénz,de,ha nem azt csinálom,amit szeretnék,akkor nem is leszek igazán boldog,azt hiszem.

Tudnátok nekem olyan munkát ajánlani,ami ezek alapján nekem tetszene? Illetve olyan egyetemeket,ahol vannak ilyen szakok?

(teljesen humán beállítottságú vagyok, ha lehet,akkor a matekot és a többi reál tárgyat hanyagolni szeretném,illetve csak annyit tanulni,amennyit feltétlenül muszáj. Semmiképpen sem akarok ezzel foglalkozni:D)

Köszönöm a segítséget,és bocsánat a bonyolult megfogalmazásért :D


2016. aug. 19. 11:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Menjél tanárira és legalább az egyik szakod legyen valami nyelv. Így lehetőséged lesz (fordítás, tolmácsolás, magánórák) kiegészíteni a jövedelmedet a tanári munka mellett.
2016. aug. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, az én szüleim is nagyon erőltették, hogy legyek jogász, mérnök stb., de belátták, hogy a jog nem nekem való, a reál tárgyakhoz meg én sem értek. Viszont mikor mondtam, hogy tanárnak jelentkezek, annak nagyon örültek, ugyanis tanárokat azért keresnek, és egyszerűbb elhelyezkedni azzal, mint egy sima magyar szakkal például.


Szerintem ne a szüleiddel foglalkozz, hanem azzal, hogy jó legyen neked. Ha reálisan nézzük a dolgot, melyik humán területtel lehet igazán sokat keresni? A jogi pályán kívül nem sokkal. A nyelvekből jól meg lehet élni, ha az angolon kívül többet is beszélsz: tolmácsként, meg idegen nyelvű cégeknél biztos keresnek jó nyelvérzékkel megáldott embereket. Ha a nyelvek érdekelnek, akkor érdemes szétnézni különböző egyetemek kínálatában: nálunk az ELTE-n sok nyelvhez nem is kell előzetes nyelvtudás, teljesen az alapoktól tanítják (ne az ilyen angolra, németre gondolj, hanem pl. svéd, finn, orosz stb.).


Amúgy pedig nem fogsz vagyonokat keresni a többivel, de amúgy éhen halni se, szerintem. Én is tanárin vagyok, és ahhoz képest, hogy leendő középiskolai tanárként 5+1 évig járok egyetemre, elég kevésnek tűnhet a fizetés. De. Nagyon jól érzem magam az egyetemen, imádok órára járni, jók a tanárok nagyon (angol-magyar szakos vagyok). Gimi után végre úgy érzem, megtaláltam a helyem. Az osztatlan tanárképzésnek vannak hibái, de összességében nem rossz: főként az alapszakosokkal (tehát anglisztikásokkal, magyar alapszakosokkal) megegyező óráink vannak, és ha valaki nagyon kiemelkedő valamiben, ugyanúgy ott áll előtte a lehetőség, hogy doktori iskolát végezzen, egyetemen tanítson stb. Ugye az utolsó évben már csak gyakorlaton vagyunk, illetve fokozatosan készítenek fel minket a tanári hivatásra, tehát nem akkor fogunk először tanítani, mikor kikerülünk. Így könnyebb is, és lesz tapasztalatod is, mire friss diplomásként kikerülsz a munkaerőpiacra. Ugye azt mondanom sem kell, hogy ha az egyik, vagy mindkét szakot nyelvszak, taníthatsz nyelviskolában is, vagy magánórákat adhatsz, ami azért nem rossz mellékes. Nem akarlak nagyon rábeszélni a tanárságra (csak kicsit :), de szerintem ha ez érdekel a legjobban, érdemes adni neki egy esélyt. Menj el az egyetemek nyílt napjára, ott tartanak tanáris tájékoztatókat is, és meglátod, szimpatikus-e vagy sem. De ez a többi szakra is áll, menj el minél több nyílt napra, és nézz utána az előkövetelményeknek is, mik kellenek oda. Ha a tanári szak érdekel konkrétan (bár nem tudom, milyen szakos lennél), nyugodtan írj privátot, szívesen válaszolok neked :)

2016. aug. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az életedet senki más nem fogja leélni helyetted. A munkahelyedre sem a szüleid fognak bejárni dolgozni, hanem te. Azt válaszd, amit te szeretnél csinálni.


(Nem tudom, tesivel hogy állsz, a tesitanárok többet vannak szabadban, mint más tanárok. Persze igazából bármilyen tanárként tarthatod az udvaron az órát, csak úgy kicsit nehéz fenntartani a diákság figyelmét. :D)

2016. aug. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát! :)

Persze,a későbbiekben nem befolyásolhatnak,csak igyekszem elkerülni a veszekedést :D

Húúha..Hát, a tesit inkább hanyagolnám :D Nem az erősségem,sajnos :D

2016. aug. 19. 14:19
 5/5 anonim ***** válasza:

Tanár keveset keres? Nem pont ez a helyzet.


Egyébként legyél jelnyelvi tolmács. :D Sokféle embernek segíthetsz, és ha épp nincs megrendelés, akkor szabad is vagy. Bár kissé borsos a képzés ára, de tudom, hogy nincs sok tolmácsuk, így a fizetés se lehet rossz.

2016. aug. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!