Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Felsőfokú szakképzés tandíj...

Felsőfokú szakképzés tandíj befizetés 20 napon belül? Szabályos ez?

Figyelt kérdés

Jelentkeztem a KRE posztgraduális szakfordítói továbbképzésére. Az ígért július végi felvételi eredményhirdetés helyett augusztus 10-én kaptam készhez a levelet arról, hogy felvettek. Azonban ahogy szokott lenni ennél a képzésnél, most nem október végéig, hanem aug. 30-ig kell átutalni a féléves tandíjat (170 000 Ft).


Normális/fair dolog szerintetek az ilyen? 20 nap alatt kéne összeszedjen az ember ekkora összeget?


2016. aug. 19. 15:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet részletekben?
2016. aug. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Még nem érdeklődtem meg, de biztos vagyok benne, hogy nem. Ez nem egy magániskolánál valamilyen képzés, hanem a Neptun gyűjtőszámlára átutalni és vinni már a beiratkozásra a bizonylatot...
2016. aug. 19. 15:51
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem értem teljesen a problémádat. Már gondolom jelentkezésnél tisztában voltál az összeg nagyságával, sőt ha fizetünk annak is utána járunk, hogy meddig kell fizetni.

Ha van pénzem, akkor jelentkezek, ha nincs akkor pedig nem.

Ergo Te csak egy eredményhirdetést nem tudtál meg, ami nem magyarázat arra, hogy miért nincs meg a pénz.

Az időd ugyanannyi volt, mintha megkaptad volna már július végén.

Esetleg Te ilyen meggondolatlan ember vagy, aki azt hiszi, hogy ha majd felveszik, akkor lesz egy hónapja megkeresni, amúgy meg felesleges ezen parázni?

Érdekes..


Eredményhirdetések kipostázása mindig is csúszással volt tele, lehet reklamálni de mit is szeretnél korrigálni? Mert ha +10 napot szeretnél úgyis azzal érvelnek, hogy a fizetés határideje előre rögzítve volt. Illetve beíratkozni sem kötelező tudtommal.

2016. aug. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
De jogosult lehetsz diákhitel2-re is valószínűleg (ha van még szabad támogatási idő, és nem vagy még 40). Ekkor valami kérvényen kell jelezni az egyetemnek, hogy így szeretnél fizetni.
2016. aug. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kedves második válaszoló!


Az utóbbi években mindig október legvége volt ugyanennél a képzésnél a befizetési határidő (fent van a tájékoztató a honlapon!), ezt az éles változást, hogy már beiratkozás előtt fizesd be, most találták ki, nem közölték előre.


És azért marhára nem mindegy, hogyha két és fél hónapod van-e rá összespórolni a fizetésedből a tandíjat, esetleg addig kölcsönkérni, vagy összesen 20 napod...(Igen, nyugodtan mondd, hogy én is az a fajta felelőtlen ember vagyok, aki ezt csinálja...). De hogyha közben épp a munkádat is elveszted, ezért gőzerővel újat keresel és a megélhetésedre kell fordítani az épp fennmaradt pénzt, akkor sajnos igen, gondot okoz ez, hiába terveztél előre bármit is. Köszönöm, a kioktatásból nem kérek. Véleményekre voltam kíváncsi. Többek közt, hogy más hallott-e már ilyenről vagy feleslegen vagyok felháborodva.

2016. aug. 19. 18:07
 6/7 anonim ***** válasza:

Vedd fel a kapcsolatot velük biztos van valami megoldás:

[link]

Ahogy látom pl. részletfizetésre van lehetőség. Meg mint írtam a diákhitel 2, amit közvetlen az egyetemnek utalnak (igaz csak októberben), de ez nem lehet akadálya a beiratkozásnak, ha jelzed, hogy így kívánsz fizetni.

2016. aug. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

4., 6. válaszoló!


Természetesen utána fogok érdeklődni náluk. Aztán meglátjuk, hogy mennyire rugalmasak ilyen téren. Diákhitelt egyébként nem kívánok többet felvenni, de köszönöm ezt az ötletet is.

2016. aug. 19. 18:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!