Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan tudnék egyedül elektron...

Hogyan tudnék egyedül elektronikát tanulni?

Figyelt kérdés
Tudom hogy nem éppen ebbe a kategóriába illő kérdés, de talán itt kapok rá a legnagyobb eséllyel hasznos választ. Szeretnék elkezdeni arduino-val/raspberry pi-al foglalkozni csak az a problémám, hogy elektronikához teljesen hülye vagyok. Hogyan tudnám megtanulni egyedül?A tudásom kb. középiskolai fizikai ismeretekben kimerül. Még arról sincs nagyon fogalmam, hogy hogyan működik egy breadboard vagy hogy miért kell ellenálást kötni a led elé.

2016. aug. 20. 21:46
 1/3 anonim ***** válasza:
A neten találsz számtalan videót, leírást, csak angolul lesznek. Amúgy vehetsz könyveket is, ahonnan az alapokat megtanulod, videóból megnézed hogyan csinálják, aztán kísérletezel.
2016. aug. 21. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

||1 ---- ---- ||

||2 ---- ---- ||

||3 ---- ---- ||

||4 ---- ---- ||

+- ABCD EFGH -+


Kb. Így van felépitve egy próbapqnel. A két szélső sinpár az áram vezetésére szolgál, majd az oszlopok a,b,c,d és stb külön vannak, és a sorok összekötve. Azért így ábrázoltammert tisztán kivehető hogy mi mivel van összekötve.a - jelek egyenes összekötést jelentenek. Valamint a ledekhez azért kell ellenállás, hogy ne égjenek ki. Arduino 5V-os kivezetéséhez 220Ohm értékű ellenállást ajánlanak, de én eddig minden baj nélkül használtam őket 5 volttal. Ajánlom figyelmedbe a magyar arduino labor nevű YT csatornát, vagy ha nem félsz az angoltól akkor GreatScott! Csatornát is bátran ajánlom.

2016. aug. 23. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Gabor_1987 válasza:
Én ezt ajánlanám: [link]
2016. okt. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!