Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C# programozás tanulás online,...

C# programozás tanulás online, egyedül?

Figyelt kérdés
Informatika fakultációra járok az iskolámban, és idén fogok érettségizni (emelt) és a C# nyelvet tanuljuk. Sok óránk elmaradt/el fog maradni, szóval itthon szeretnék pótolni a legelejéről. Tudnátok oldalakat/könyvcímeket/videókat mondani C# oktatás témában légy szíves?
2016. jan. 6. 19:34
 1/10 anonim ***** válasza:

Bár lehet hogy te már régen többet tudsz nálam, de

Én is a c# tanulom jelenleg, csinálok egy könyvet is [link] a könyv folyamatosan bővítem valamint tegnap kezdtem el egy c# programozás sorozatot https://www.youtube.com/watch?v=JsLEG9WXCDk Valószínüleg nem ez kell neked mer ez teljesen az alapokat mutatja, de azért hátha valamit kitudsz kopizni belőle :)

2016. jan. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Reiter István c# könyvét szokták ajánlani, a blogján fent is van pdf-ben
2016. jan. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2016. jan. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

#1


Kevered a videodban a deklaralast es a definialast, igy gondoloma konyvedben is.


extern int a; // deklaralas

int b; // definialas

int c = 0; // definialas

2016. jan. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem úgy tanították, hogy ha csak egy változót hozunk létre egy típussal az definiálás, ha ennek a változónak értéket is adunk akkor már deklarálásról beszélünk.
2016. jan. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Java az isten cs szar megmdi
2016. jan. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

változót deklarálni definiálás nélkül az extrn kulcsszóval tudsz. Ha kipróbálod a fordítóprogramban hogy megproóbálod így futtatni a programot,akkor kapsz egy hibaüzit ami azt fogja jelenteni hogy a változód nincs definiálva.


ha pedig ezt írod:

int a; ha a egy adattag pl egy osztály adattagja akkor itt nemcsak definíció hanem inicializáció is történik. érték típusok nullára referenciatípusok pedig null ra.

auto propertik , tömbök elemei szintén automatikusan inicializálódnak is.


ha lokálisan definiálsz egy változót akkor az nem fog inicializálódni. próbáld ki ha gondolod és meglátod nem fordul le mert hibaüzi szerint nincs inicializálva.


a példádban:

extern int a; deklaráció.

int a; ha adattag deklaráció,definíció és inicializáció egyben ha nem adattag hanem lokális változó akkor csak deklaráció és definíció.

2016. febr. 2. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#4:

De neked se sikerült, sajnos.

A második sorod ugyanúgy deklaráció, mint az első sor. Ahhoz, hogy helyes legyen, értéket is adni kellene a b változódnak.

2016. febr. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vàlaszoló neked nincs igazad a 4 es màsodik sora deklaràció ès definíció azért mert csak deklaràlni egy vàltozót lehetetlen extern kulcsszó hasznàlata nèlkül.
2016. febr. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9-es válaszoló, olvasd el a válaszom mégegyszer... az externs sorral nincs gond. De abban nincs is "b" változó... az alatta lévő sorra gondoltam mint második példa (sor).
2016. febr. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!