Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mennyire lehetséges meg...

Mennyire lehetséges meg tanulni a programozást egyedül otthon?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 22. 12:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen
2016. ápr. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
még akár profi szinten is?
2016. ápr. 22. 12:29
 3/13 Dongaben ***** válasza:
100%
Ha vissza emlékszem a BASIC korszakra...Szinte mindenki otthon tanulta a programozást... A "Logika" semmit nem változott, csak a programozási nyelv. Tehát: lehetséges.
2016. ápr. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Az a válasz, hogy csak így lehetséges. A különféle tanfolyamok nem érnek semmit, ha nem töltesz el 8x annyi időt otthon egyedül vele. vagy inkább 28x annyi időt.
2016. ápr. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Lehetséges a megfelelő idő ráfordításával!

Ez az idő függ tőled és a tananyagtól...


23F

2016. ápr. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagy előny, ha van angoltudásod.

Ugyanis sok amerikai egyetem indít már rengeteg kötelezettségmentes ingyenes online tanfolyamot.

Pl. én így tanultam meg pythonban programozni.

De való igaz, hogy jóval több időt kell fordítani rá, nem elég az, ha megcsinálod a tanfolyamot, és az ottani kötelező feladatokat.

2016. ápr. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ha nem sajnálod az időt egy-két elméleti háttér átolvasásától, akkor megtanulható. Ilyenekre gondolok, mint OOP szemlélet, pici matek (grafikához, ha éppen az kell), szoftvertervezési eszközök, módszerek, stb. Persze attól is függ, milyen szintre akar eljutni valaki.
2016. ápr. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 íazazazazaza ***** válasza:
88%

Profi szinten is meglehet :D

Igaz én még nem vagyok profi, de többet taunltam eddig netről mint amit suliban 4 év alatt(jelen esetemben c++ és java)


Csak az a kérdés mennyire vagy elszánt :D


Üdv, :D

2016. ápr. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat eléggé pozitív hatással volt:)
2016. ápr. 22. 15:19
 10/13 Hominida ***** válasza:
78%

Én lelombozlak. :-) Ha van hozzá érzéked, akkor félprofi szinten egyedül is meg tudsz tanulni dolgozni vele, de ez 1-2 évnyi rendszeres munkát kíván. Ha többet akarsz tudni, akkor szükséged lesz tanácsokra, ötletekre másoktól, gyakorlottabbaktól. Viszont egyelőre az nem esedékes.


Nagyobb probléma az, hogy milyen programozási nyelvet válassz. Mert a nyelvek ma a piaci harc részeivé váltak, és a korszerű szakembernek az ábra szerint ma vagy hat nyelvet kellene profin kezelnie, ha csak a trendeket akarja követni, a másik száz nyelv már fakultatív. A kérdés az, hogy először a programozást akarod-e megtanulni, mert akkor egy tiszta, egyszerű nyelvet keress, vagy munkára akarsz vele készülni, és akkor egy trendi nyelvbe kell beleásnod magadat.

2016. ápr. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!