Rendörkutya kikepzo?

Figyelt kérdés
Milyen sulikat kell vegezni (es Melyikbe erdemes menni) az embernek ha rendorkutya kikepzo szeretne lenni?

2016. aug. 21. 20:10
 1/6 anonim válasza:

Tudomásom szerint a rendőrkutyák kiképzése Dunakeszi központban történik. Elvileg rendőröket oktatnak ott különböző szaktanfolyamok, tanfolyamok keretében. Rengeteg ág van a rendőrkutyázásban, mert csak a filmekben létezik olyan kutya, hogy mindenre használható. Van robbanószer, kábítószer, hulla, személy kereső kutya. Elfogó, általános járőri-csapaterős tevékenyégekre oktatott kutya, illetve kutyavezető.

Nem tudom, hogy civileket oktatnak-e.

Itt utána tudsz olvasni és a telefonszámon érdeklődhetsz is. [link]

A lap alján vannak a kutyakiképzésről a tájékoztatók.

De azért gondold meg, mert a kutya nagy felelősség is. Kell vele foglalkozni a kiképzés után is, illetve nem emlékszem már, de 1-2 évente ismételt vizsgákon kell a kutyáknak bizonyítaniuk. Minden nap, etetni, takarítani és a kutyák a rendőrkapitányságokon, őrsökön vannak elhelyezve. Az is igaz, hogy az etetést, takarítást a kutyavezetők egymás között beosztják és aki éppen dolgozik a szabadnapon lévőekét is rendezi.

2016. aug. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igazabol erre lettem volna kivancsi: Ugy tudom ,h. GIMIBE kell tanulni es miutan kijartad,akkor kell menni erre a rendor kikepzosre ,ahholis mindenki kivalaszthatja ,hogy milyen szakra akar menni. Ez tenyleg igy van,vagy ennel bonyolultabb?
2016. aug. 22. 09:58
 3/6 anonim válasza:
Ennél kissé bonyolultabb. Hivatásosnak kell lenned, tehát már rendőr vagy és akkor mehetsz, ha van üresedés. Tehát valaki nyugdíjba ment már a kutyavezetőktől, vagy leszerelt a rendőrségtől, esetleg valamiért bővítik a létszámot. Illetve a parancsnokod támogatása is szükséges. A robbanószerkereső és egyéb speciális tanfolyamra nehezebb bejutni, mint pl. járőrkutyásnak. Türelem és elhivatottság kell. Én anno 30 éve szintén rendőrkutyás szerettem volna lenni. Amikor megfelelően bizonyítottam és üresedés is lett (kb. 1,5 év után) jelentkeztem. Parancsnokom behivatott és közölte velem, hogy zászlósképzőre adta be a papíromat, valóban kutyavezető szeretnék-e lenni, vagy megyek a zászlósképzőre, mert a kettőt nem lehet. Ha kutyavezetőnek akarok, akkor a zászlósképzői javaslatát visszavonja. Mivel nálunk a zászlósképzőire akkoriban sokkal ritkábban lehetett menni, mint kutyavezetőnek (igazi kitüntetésnek számított), inkább arra mentem. Későbbiekben parancsnoki beosztásban voltam, így a kutyavezetők is hozzám tartoztak. Amikor készültek a vizsgákra, vittem a saját dobermannomat és velük képeztem ki, sokat segítettek. Hivatalosan persze nem lehetett csinálni, de a főnöknek nem mondtak ellent :). Azóta nyugdíjas vagyok és a dobermannt lecseréltem kuvaszokra. Kuvasz legalább olyan intelligens, de sokkal makacsabb. A dobi-t egyébként könnyű kiképezni, nagyon szeret a gazda kedvében járni. Mindkét fajtát imádom, de a kuvasz jobban tűri a szélsőséges időjárást és szeretem benne az önállóságot. Pl. csütörtökön jöttek a kőművesek hívtam őket a kennelbe. Tudták, hogy befogom zárni őket. Bementek, de azért a kan megállt az ajtóban és morgott egyet, majd megadólag tartotta felém a nyakát és bement elfeküdt. Ezt mindig eljátssza, hogy nem tetszik neki, de egye-fene szót fogad.
2016. aug. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
en nem lennek kutyavezeto,csak kutyat kepeznek ki.
2016. aug. 22. 11:36
 5/6 anonim válasza:
Akkor érdeklődj Dunakeszin, telefonszám van a fentebb belinkelt oldalon.
2016. aug. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
hát habiliációs kutyakiképzőit elégezheted, az a másik oldalról közelít ugyan, de ez is opció
2016. aug. 24. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!