Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A rendőrség milyen kutyafajták...

A rendőrség milyen kutyafajtákat használ elfogásra a németjuhászon kívül?

Figyelt kérdés
Nem a keresőkutyákra gondolok, hanem az "elfogó kutyákra", akiket kiküldenek elkapni a cél személyt. Előre is köszönöm.

2016. márc. 31. 22:24
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
rotweiler es dobbermant is hasznalnak
2016. márc. 31. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
malinois, németjuhász, holland juhász esetleg és ezek keverékei.
2016. márc. 31. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
58%
Nálunk nem jellemző, hogy kutyát küldenek elkapni a célszemélyt.
2016. márc. 31. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. És boxert (kutya) nem szoktak bevetni? :) érdekel a téma
2016. ápr. 1. 08:04
 5/10 anonim ***** válasza:
dobermannt nem vesz a magyar rendőrség. Németjuhász, mali, ezek keverékei, illetve rotti.
2016. ápr. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
szerintem a boxer nem elég jó erre a feladatra. egy mali pl. sokkal gyorsabb, ruganyosabb (könnyebben és gyorsabban elér helyekre), nem zavarja a rövid orra (tehát biztosan nincsenek légzési nehézségei, állkapcsi gondjai).
2016. ápr. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
49%

Mali, holland, rottweiler és német juhász. Illetve ezek keverékeit használják csak.

Se a boxert, se a dobermannt nem preferálják sehol. A boxer a rövid orra miatt eleve nem tud úgy fogni, ami igazán jó lenne. A dobi pedig nem egy simulékony kutya, dobermannosok szerint úgy kétszer addig tart a kiképzése, mint pl. egy malinak. És nem is a legegészségesebb fajta. Emellett mind a boxer, mind a dobermann elment nagyon a küllemre, igazi munka vonalak már nincsenek.

2016. ápr. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
8%
Azt nem tudom. De szerintem sünöket is használnak. Legalábbis mindíg hallom hogy emlegetik hogy: sün, sün, sün. Bár nem tudom hogy egy sün hogy képes elkapni bárkit is, de mindegy.
2016. aug. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Győri RK-án 1990 körül volt egy fekete óriás snauzer is. Nagyon kemény kutya volt és egygazdás. De amikor etetésnél, illetve takarításnál a kutyákat egyenként kiengedték a hátsó zárt kifutóba. Valahogyan előre jött és az RK kapitányára támadt (illetve mindenki másra is, aki az udvaron mozgott) A Kapitány egy raktárba menekült és belülről hallgatta, ahogy a snauzer döngeti a vasajtót. Kapitány ordítozott a kutya még jobban feldühödött. Közben a kutyavezető meghallotta és elhívta a kutyát majd bezárta a kenneljébe. Akkor annyit mondott a kapitány, ha még egyszer valaki ilyen kócos nagy barom kutyát idehoz, akkor szétrúgom a p.csáját. Azóta tudomásom szerint a járőrkutyások németjuhászt és ritkán rottweilert hoztak. Legalábbis Győrben. Dobermannt egyszer hoztak, szegény nem bírta a hideget látszott rajta.
2016. aug. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Malinois,Németjuhász,Hollandjuhász,Rottweiler.

Más országokban:Kelet-Európai Juhászkutya,Beauceron,Csehszlovák Farkaskutya,Saarloosi Farkaskutya,Cseh Juhászkutya vagy pedig szlovákiába kísérletként a Fekete Sery-t.

2016. dec. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:

A Kutyám aki egy 8éves magyar vizsla (fiú) megharapott egy lányt meg egy kiskutyat felakarnak jelenteni, ezért mit kaphatok?

Ma délelőtt nyakorvvel kimentem egy métert a ház elé hogy megnézzem mekkora a hó erre a kutyám kicsavarta magát a nyakőrvből és nekiment egy kutyának és a lány elakarta venni a kutyáját az én kutyámtól és neki is odakapott eléggé megilyedtek de nem lett bajuk csak egy...

Rendőrségi németjuhász szuka kutyakölyök, szerintetek?

Venni szeretnék egy kutyát, házőrzésre (családi ház), mivel a németjuhászokról jók a tapasztalatok (saját is), ezért ilyenekben gondolkodtam. Mit gondoltak, jó választás lehet? Aki árulja az rendőr, elméletileg rendőrkutyák, már csak a szuka van meg. Kisgyerek nincs a...

Milyen tapasztalaitok vannak a fonyódi kutyastrandról?

(Vízi rendőrség mögötti partszakasz) Van ott valami büfé vagy más étkezési lehetőség?

Mit gondoltok az olyan gazdáról aki eladja a kutyáját a rendőrségnek?

Az egyik azt mondta több kutyát képzett már kölyökkorától hogy később szolgálati kutya lehessen! Milyen gazda az ilyen? mennyit fizet a rendőrség? Nem is szereti az ilyen a kutyáját! Csak a hasznot látja belőle!

Ha a rendőrség valakit el akar fogni, és védik a kutyák, akkor elaltatják a kutyákat?

Állítólag rá uszította a rendőrükre a kutyáit valaki, és ez nagyon durva szabálysértés! Biztos hogy "ráuszította"? Nem lehet, csak el akarták fogni a kutyák meg védték a gazdájukat?




Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!