Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az orvosi egyetem Debrecenben...

Az orvosi egyetem Debrecenben milyen?

Figyelt kérdés
Orvosira szeretnék menni, 12.-es leszek, úgyhogy nagyon gyorsan kell döntenem. Azt hallottam ismerőseimtől, hogy a kettő legjobb a SOTE és a SZOTE, viszont egyik orvostanhallgató ismerősömet Szegeden halálra szívatják, továbbá nem kap támogatást, így pl. az anatómiai intézetben borzalmasak a higiéniai körülmények. Budapest viszont nem vonz, borzalmas tájékozódási képességemmel mindig eltévednék, meg egyszerűen úgy érzem, sosem illeszkednék be. Debrecenről viszont úgy hallottam, hogy fejlődik, míg Szeged romlik. Mesélnétek kicsit akár a debreceniről, akár a többiről? Köszönöm szépen előre is!
2016. aug. 23. 01:27
 1/6 anonim ***** válasza:
és mit szeretnél tudni? kicsit szűkítsd le a témakört és mesélünk
2016. aug. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Bármiről, őszintén. Az órákról, a vizsgákról, a tanárokról, az épületek állapotáról, akár a holttestek állapotáról.
2016. aug. 23. 16:33
 3/6 anonim ***** válasza:

Mind a 4 egyetem egyforma képzést nyújt, ami alapján választani lehet az campusok és maga a város.


1. félév igen könnyű, igazából megtanít az egyetemi életre, hogy oszd be az idődet stb. Második félévben indul az anatómia és egyéb finomságok. Hát most egy holttest milyen legyen?:D 2. év a legnehezebb, anat, biokémia, élettan szigorlat.

Az épületek jó állapotúak, azt hiszem nem túl régen voltak felújítva/építve. Én imádom egyenlőre.. :D

2016. aug. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

De azért különbözik a 4 egyetem többféle módon biztosan, nem?


Köszönöm a választ! Eddig szimpatikusnak tűnik a debreceni a szegedivel ellentétben. A holttesteket azért kérdeztem, mert ismerősöm szerint, akit többször kivágtak, szegényt, 6 holttest jut 120 emberre, valamint ezek idős korukban elhunyt emberek voltak elég régen, szóval több évtizede. Valamint egy másik azt mesélte, hogy az egyetlen felület, amit tisztítanak vagy tisztítani lehet, az az ülőalkalmatosság. Az asztalok, a padló fertőzött.


Te hanyadéves vagy? Sikerült szigorlatozni anatómiából? Nagyon-nagyon nehéz megtanulni, és könnyű megbukni?

2016. aug. 24. 00:18
 5/6 anonim ***** válasza:

Mind a négy egyetemen más-más tantárgy ami nehéz de összességében kiegyenlítik egymást.


A formalinban 2 évig áznak a tetemek ezzel tartósítva őket. Ez megöl minden kórokozót (talán a TBC-t nem, de arra bevizsgálják őket). Idősnek idősek, hisz nem fognak fiatal tetemet senki felajánlani. Kb 80 emberre jut 2 tetem (4 csoport, ebből 2 magyar, 2 külföldi), 1 nő és 1 férfi. Ezeket 2 évig használjuk (tehát ugyanazon a tetemen kezdesz és szigorlatozol).


Most jön majd nekem a szigorlat ebben a félévben, eléggé tartok tőle.. :D De meg lehet tanulni, én konkrétan ezt a tárgyat szerettem igazából a legjobban. Demonstrációk nem kellemesek, de ha sikerül, akkor a vizsgán kiválthatod teljesen az Anat I-et, (Anat II-nél pedig a bonctermet így csak komplex tételek maradnak szigóra)


[másrészt cipőben járkálsz, nem nyalogatod az asztalokat, kifelé menet meg kezet mosol.. :D szerintem a koliszobám fürdője fertőzőbb volt mint a boncterem.... xD]

2016. aug. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Sok sikert kívánok a szigorlathoz, és köszönöm a válaszaidat:)

Meg lehet tanulni? Én igazából csak attól félek, hogyha esetleg sikerül a felvétel, akkor vajon sokszor megbuktatnak-e, mert tényleg csak azt hallottam Szegedről, hogy folyamatosan kivágnak mindenkit.

Az micsoda, hogy Anat I és Anat II? Mit jelentenek a számok?


Hát, igen:D

2016. aug. 25. 19:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!