Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek butaság lett...

Szerintetek butaság lett volna kihagyni az ÁOK-t? 18L

Figyelt kérdés
2 éve készülök az orvosira, de az utóbbi pár hétben nagyon bizonytalan voltam efelől.Az egyetem messze van, anyagilag nem egy gazdag családból származom, attól is félek nem bírnám azt a nagy hajtást es hogy nem érné meg. A MOGYE-n próbáltam meg, de be adtam meg a debreceni vegyészmérnökire is. Debrecentől 30 km re lakom a határon túl. A MOGYE-n próbálkoztam de nem vettek fel előszor. Ugy gondoltam akkor megyek vegyészmérnökire és kész. De aztán 3 nap mulva hivtak hogy mégis be jutottam, mert visszamondták néhányan. Teljese bele torődtem hogy nem vagyok benn, már azon voltam hogy megyek mérnökire és kész. A vegyészmérnöki is tetszett volna.Sokan azt mondták nekem hogy ne haggyam ki mert más a fél karját odaadna azért hogy felvegyék az ÁOK-ra. Szerintetek jól döntöttem? Valahogy Még mindig nem érzem azt, hogy jóó döntést hoztam...

2016. júl. 30. 16:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kezdd el szerintem, hisz régóta erre készülsz. Ha mégsem jön be tényleg, akkor pedig jövőre ugyanúgy felvételizhetsz Debrecenbe.
2016. júl. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem pedig butaság elkezdeni úgy, hogy nem vagy maximálisan elhivatott.
2016. júl. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jól döntöttél.

Valószínűleg azért érzed most ilyen bizonytalannak magad, mert már beleélted magad, hogy akkor irány a vegyészmérnöki, és akkor derült égből jött az ÁOK.

Én anno a Semmelweisre és Szegedre felvételiztem. Biztos voltam benne, hogy nem lesz elég pontom, ezért már totálisan beleéltem magam, hogy Szegedre költözöm (elkezdtem albérleteket nézegetni, ottaniaknál érdeklődni). Erre Mégis bekerültem a SOTE-ra, olyan volt, mintha fejbe csaptak volna. Először teljesen meg voltam ijedve, hogy akkor hogy is lesz pontosan, a SOTE-ról semmit nem tudtam. De azóta is odajárok, és jól alakult :)

Szóval ha régi vágyad az orvosi, akkor jó lesz :)

2016. júl. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Jól döntöttél.
2016. júl. 31. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat :)
2016. júl. 31. 08:24
 6/6 anonim válasza:

Fel ne merd adni, a kezdeti ijedtséget okozhatja az újdonság miatti frusztráció, és ebbe egyrészt van benne az egyetemtől való ijedtség, másrészt a lakóhelytől való távolság is....

De hidd el, idő eltelik - fél év, 1 év -, és milliószor hálát fogsz magadnak adni hogy kitartottál.

2018. okt. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!