Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen a kertépítő mérnök...

Milyen a kertépítő mérnök szak az egyetemen, majd később pedig munkaként?

Figyelt kérdés
Minden érdekelne erről a szakról, mert sok rosszat lehet hallani róla, de nekem alapvetően tetszik. Elsősorban olyan emberek véleményére lennék kíváncsi, aki ezt tanulja/tanulta esetleg ebben dolgozik.

2016. aug. 23. 01:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Hát nem tudom, valószínűleg kertekkel foglalkozik?
2016. aug. 23. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mi rosszakat hallottál róla?
2016. aug. 23. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok még tapasztalt, most kezdem az egyetemet, de utánanéztem annak idején, szóval azért leírom a véleményemet.


Az agrár szakokat mindig lehúzzák. Mindig. Gyakorin csak (szinte) olyan válaszokat fogsz találni, amik elbizonytalanítanak, és szörnyű jövőképeket festenek eléd. Főleg ha kertészmérnök, tájépítész, kertépítő mérnök irányba szeretnél orientálódni.


Tény, hogy ha egyszerű közalkalmazottként próbálsz meg velük elhelyezkedni, egy viszonylag egysíkú diplomával valószínűleg a minimálbért fogod megkeresni, ha tudsz egyáltalán munkát találni.


Viszont ha rendesen csinálod, egy jó egyetemen, kimész Erasmussal esetleg és aktívan részt veszel mindenben, konferenciákra jársz és önképzed is esetleg magad, akkor a határ a csillagos ég. BSc-nél pedig meg ne merj állni! Nem könnyű, de lehetséges, ezt szintén itteniektől tudom.


Elsősorban a lényeg, hogy legyen hozzá affinitásod, ezeknél a szakoknál nem lehet csak várni, hogy a szádba repüljön a sült galamb. Ezt csinálni kell, menni érte, eleinte lehet, hogy talán még ingyen is, hogy tapasztalatod legyen.

Sokan vállalkozást indítanak, portfóliót gyártanak a munkáikból, terjesztik a tudásukat. Ha belekezdesz, nem szabad abbahagyni, előbb utóbb siker koronázza majd a munkád. Viszont tényleg csak azoknak ajánlom, akik erős jelleműek és jó a beszélőkéjük. Na meg szorgalmasak.

Ajánlott (inkább kötelező) legalább angolul felsőfokon beszélni, és a külföldi munkát is elvállalni és keresni.


Ezt a "tapasztalatomat" gyakoriról és az internet bugyraiból szedtem magamnak (neked) össze, valamint egyetemi hallgatóktól.

2016. aug. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :) Örülök, mert kitartás és jó beszédkészség az van nálam bőven, úgyhogy most kaptam megint egy kis hitet, hogy mégsem szörnyűek a kilátások, ha esetleg tényleg ezt a szakot választom.
2016. aug. 23. 22:16
 5/11 anonim ***** válasza:
73%
Most fogok végezni alapképzésen. Ha kertépítő szeretnél lenni, akkor felesleges elvégezni a szakot. Nemhogy kertépítésen, de kertben sem voltam (egyetem által), ami azért vicces, mert kertépítő mérnök bejegyzés lesz a diplomámban. Ha tényleg a kertépítés (nem tervezés) érdekel, akkor e nélkül a képzés nélkül is elindíthatod a saját cégedet például, persze magát a szakmát a gyakorlatban kell megtanulni.
2016. aug. 24. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%

Ötöshöz hozzáfűzném, hogy nem mindegy melyik egyetemen végzed.

Hármas voltam.

2016. aug. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Én csak egy egyetemen láttam mostanában :/ Az 5. kommentelőtől kérdezném, hogy akkor csak a tervezést tanítják? És a mesterképzésen sem tanítanak kertépítést?
2016. aug. 24. 12:08
 8/11 anonim ***** válasza:
58%

Ötös vagyok. Kedves hármas, valóban, csak egy helyen lehet tanulni itthon. :D


Kérdező, nem, mesteren sem, sőt ott tanítják igazán a tervezést. Ha tényleg a kertépítés a vágyad, akkor érettségi után a kertészeti szakközepeket ajánlom (Bp-n a Varga Márton pl), ahol parképítő technikusként tanulhatsz.

2016. aug. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Sajnos ahhoz túl jó tanuló vagyok, hogy szakközépbe menjek :D Úgyhogy azt hiszem ideje más szakok felé érdeklődnöm. Esetleg valami olyan szak nincs, amivel kezdhetek is valamit, de azért hasonlít ehhez a szakhoz?
2016. aug. 24. 21:53
 10/11 anonim ***** válasza:
71%
Hááát nagyon távolról hasonlít a földmérő és földrendező mérnöki, még távolabbról az építőmérnöki. Vagy mondhatnám magát a kertészmérnöki képzést, ott legalább párszor leszel kertben, de az a szak meg főleg nem a kertépítésről szól. De el kell mondjam, hogy a jó tanulóság egyáltalán nem kizáró ok a szakközépre ám. :D
2016. aug. 25. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!