Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy értessem meg anyámmal,...

Hogy értessem meg anyámmal, hogy az Elte programtervező informatikus szak mellett nem lehet dolgozni?

Figyelt kérdés
Felvettek ide, és anyám tévhitben van, hogy majd mellette dolgozok. Ez nem egy bölcsész szak, ahol elszórkazgat az ember. Így is nagyon kemény tanulással lett jó az emelt matek érettségim, és nem "könnyedén kisujjból ráztam ki". Szóval mit mondjak Neki?
2016. aug. 23. 09:22
 1/10 anonim ***** válasza:
35%
Hát fogalmam sincs, hogy milyen a nappalisok órarendje, mert én estire járok. De maga a tananyag azért nem annyira brutál, hogy semmi másra nem jut időd, mert éjjel nappal tanulsz. Az órarend beosztása miatt el tudom képzelni, hogy nehezen találnál mellé munkát, de más miatt nem.
2016. aug. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%

Első félévben semmiképp se dolgozz, koncentrálj csak a tanulásra! Minél jobb eredményt érsz el, annál nagyobb (valószínűséggel) ösztöndíjat kapsz, ami akár megfelelhet egy kisebb munkából befolyó összegnek is. Emellett más szempontok alapján is kaphatsz különböző támogatásokat, élni kell velük.

Aztán második félévtől ha úgy látod, hogy nem muszáj bejárnod mindenre, tudsz egy kis időt felszabadítani, akkor heti pár óra diákmunkát is bevállalhatsz, amennyiben nem megy a tanulás rovására. Negyedik félévtől kezdve pedig lehet (és már ajánlott) gyakornoki munkát elvállalni, IT szektorban elég rugalmasak szoktak lenni a munkáltatók, úgyhogy valahogy biztos sikerül összeegyeztetni.


Ha nem vagytok megszorulva anyagilag, akkor az első féléved eredményét ne szúrd el melóval, így is elég sz*pás lesz. :-)

2016. aug. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Igen én is arra gondoltam, hogy majd a képzés közepe-vége fele már keresek gyakornoki helyet, és mikor végzek már az is előny lesz, hogy van valamennyi gyakorlatom.


Nem állunk rosszul anyagilag, de azt hallgatom, hogy "amíg nem dolgozik valaki addig gyerek", mondja anyám, mert ő 18 éves kora óta dolgozik, nem ment egyetemre. És most nem is keres túl jól.

2016. aug. 23. 11:18
 4/10 anonim ***** válasza:
8%
Elvileg kötelező lesz az előadásokra járni. Illetve az első félévben a to veszi fel a tárgyaid, de hátha lesz olyan nap amin tudsz hétköznap. Egyébként egyetértek, nem annyira brutális az a pti, csak annak van beállítva. Esetleg dolgozz hétvégén, én pentek-szombat-vasárnap fogok éjszakázni 22-6-ig. Mellette szakdolgozatot is el kell kezdenem, és igen sok tárgyam lesz, 50 kredit. Arra lesz időd amire szánsz. Bár első félévben nem tanácsos dolgozni, előbb szokj bele, teljesen más lesz mint a középsuli. Majd 2. félévtől ha szükséges.
2016. aug. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%

"Arra lesz időd amire szánsz."


Persze, csak kérdés, hogy minek a rovására megy az az idő.

2016. aug. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%
Az előadások és a gyakorlatokra kötelező bejárni (most szeptembertől lesz bevezetve), így kivitelezhetetlen lesz a munka. Lesz, hogy délelőttre, lesz, hogy délutánra kapsz majd órákat, ennyire nem rugalmas a munkalehetőség szerintem. Nyilván megoldható lenne, de a prog.inf. tényleg egy olyan kar, ami az elitebb rétegbe tartozik.
2016. aug. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
37%

Sok élte ik-s ismerősöm van és rengeteg otthon játszik mindenféle hülyeséggel pl Lol vagy elmennek hétköznap is berúgni. Ők erre számítanak időt.



Igen, iszonyú nehéz iskola mellett dolgozni, de ha muszáj valakinek akkor muszáj, legfeljebb a bulikra nem lesz idő.


Ha édesanyáddal meg tudod beszélni, hogy elégedjen meg azzal, hogy később dolgozz, egyenlőre had koncentrálj az egyetemre az lenne a legjobb. De ha hajthatatlan, akkor ez van, nem a világ vége. Legálabb több pénzed lesz, lebegjen ez a szemed előtt.

2016. aug. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
76%
Igaz én nem ELTE-s hanem SZTE-s voltam és nálunk nem volt kötelező bejárni, de szinte mindenre bejártam. És igazat adok az előttem szólóknak: időben beleférne a munka mellette, mert ha folyamatosan csinálod, akkor elég kis időráfordítás a dolgokra, ha meg csak beadandó/ZH előtt nem sokkal kezdesz neki, akkor meg kevésszer vesz el sok időt. Viszont nekünk is olyan szétszórt volt az órarend, hogy nem lehetett mellett "ottlevős" munkát vállalni. Én is inkább a szakmai gyakorlatot támogatom majd felsőbb évtől kezdve.
2016. aug. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én is azt mondanám, első félévben (esetleg az első évben) ne dolgozz, tapasztald ki, milyen a hely, hogy megy neked, mihez van érzéked, mire kell több időt fordítanod stb.

DE! utána én mindenképp elmennék. Én biztosan belepusztultam volna az unalomba / egyhangúságba, ha "csak" egyetemre jártam volna, pedig nem büfészak volt, és plusz szakmai tevékenységekben is rendszeresen részt vettem (tehát érdekelt a szak) - mondjuk én sok órára nem jártam be, de így is jók voltak az eredményeim. Nekem (bár nem volt szakmába vágó), az egyetem melletti diákmunka az egyik legnagyobb élményem volt, és még pénzt is hozott, persze:D - de nekem nagy szerencsém volt! Neked is legyen fantáziád! Ne elégedj meg a szokásos, monoton "diákmunkákkal", próbálj valami egyedibbet találni! (Ha pl. van használható nyelvtudásod, az sokat segít!)

2016. aug. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Sok élte ik-s ismerősöm van és rengeteg otthon játszik mindenféle hülyeséggel pl Lol vagy elmennek hétköznap is berúgni. Ők erre számítanak időt. "



Igen, mert eddig csak a gyakorlatokra és 1-2 előadásra volt kötelező bejárni, de ezentúl MINDENRE. Tehát ezután nem nagyon tudnák kivitelezni azt, hogy nem mennek be.

2016. aug. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!