Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lányok is mehetnek infó...

Lányok is mehetnek infó suliba? Mennyire nehéz oda bejutni? Milyen jó felkészítő szakkörök oldalak vannak?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem mert félek a kiközösítéstől meg az ilyenektől.Az alapokat tudom meg van hozzá segítségem is(csak azzal a személlyel én ritkán találkozom) .Meg 6.-ban 3-as voltam matekból de most van egy jó matektanárom így szerintem 7.-ben meglesz a 4-es vagy a 2-es.

2016. aug. 23. 18:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze, mehetsz.
2016. aug. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%
Persze hogy lehetnek. A BME-VIK-en kb. 20% volt lány ha jól rémlik. Bejutni nem nehezebb, mint a fiúknak, csak van egy ponthatár. Egyetemenként és szakonként változó, hogy mennyi, 250-400 közötti ponthatárok vannak szerintem. Matek nem árt, de nem is kell zseninek lenni. Inkább az informatika érdekeljen, akar megismerni a dolgokat, akkor nem lesz gond.
2016. aug. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mehetnek, egyre többen mennek (persze a "több" azt jelenti, hogy eddig annál a kb. 20%-nál is kevesebb volt :)).


Nem fognak kiközösíteni, sőt, mivel sok a fiú a szakon, valószínű mindig mindenki készségesen segíteni fog. :P

2016. aug. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze de inkább 5-10% a lány a felvetteknek, de mehetsz, ha meg vannak a pontjaid. Vannak olyan oktatók, akik azért nem csípik a lányokat, de náluk is át lehet menni vizsgán. Szóval keményen kell majd tanulnod, mind a fiúknak, de a fiúk segíteni fognak.
2016. aug. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat mindenkinek ment a zöld pacsi :)

Meg még valami olyasmit is halottam hogy az infót nem kell véresen komolyan venni ha nem csak a matekot és a magyart meg a fizikát.Az infót megtanítják ott.Igaz ez?

2016. aug. 25. 13:44
 6/7 anonim ***** válasza:
48%
Ez azért így nem igaz. A középiskolás informatikai oktatásnak semmi köze nincs az egyetemen tanítottakhoz. Kimerül annyiban, hogy tudsz MS Office-t használni, ismered az operációs rendszert, és tudsz valami gagyi szerkesztőben weblapot készíteni. Ha emeltre mégy, ott van programozás is, de tipikusan nem az iskolában szokták megtanulni a gyerekek, hanem azért mennek emeltre, mert már alapból tudnak programozni, megtanulták az internetről. Az egyetemhez képest az irodai programok használatának ismerete nem oszt, nem szoroz. Persze a tanulásban sokat fog könnyíteni, ha már van informatikai tudásod, szeretsz számítógépezni, esetleg ismered a programozást alapszinten, képes vagy valamennyire önállóan boldogulni az interneten, a tipikus programok kezelését tudod, stb. Fizika annyira nem kell, ahol mégis, ott oktatják (BME-VIK-en van két félév fizika ismétlés), mert ahol a gyakorlatban is kell a fizika, úgyis csak kimásolja mindenki a képleteket. A többi tárgyból az érettségi irreális, csak a pontszám, és az értelmiséged miatt számít.
2016. aug. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#6


A kérdező szerintem informatikai szakközépre gondolt.

2016. aug. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!