Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Magántanár vagy egyetemi...

Magántanár vagy egyetemi előkészítő?

Figyelt kérdés
Jövőre érettségizek. Biológia-kémia faktos vagyok, amit nagyon szeretek és jó is vagyok belőle, de úgy érzem nekem az utolsó évben ezek a plusz órák még kellenének ismétléshez,bővítéshez,gyakorláshoz. Az lenne a kérdésem, hogy ti melyiket ajánlanátok. A magántanárral egymagam tudnék készülni, aki csak rám figyel nem pedig egy csoportra, az egyetemi előkészítő csoportos foglalkozás. Míg az előkészítő hétvégente lenne 3-3 órában (biológia-kémia) addig a magántanárral tudnék hét közben is találkozni (bár az macerás lenne, ott is inkább a hétvége lenne a megfelelő). A magántanárhoz szeptembertől áprilisig tudnék járni, míg az előkészítő november,márciusi időszak.Míg az előkészítő csak 80 ezer, a magántanár bőven elemésztene körülbelül 2x annyit, sőt, ráadásul magántanárnál külön kéne mind a kettő órát vennem+ ott nem biztos hogy a kísérletezésre lenne nagy lehetőség. Szerintetek?

2016. máj. 24. 17:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha faktos vagy, szerintem nemigen van szükséged külön előkészítőre. Az ELTE szokott tartani 2 alkalmas tanfolyamokat, ahol az összes kísérletet meg lehet párokban csinálni.

Az előkészítők legnagyobb előnye, hogy "ritmust adnak", hogy ne csússz el a felkészüléssel, (meg ha mondjuk több év "kiesett" valamiért, vagy nincs adott fakt az adott tagozaton, akkor még egy újabb alkalommal halld az anyagot) ha magad is képes vagy fegyelmezetten tartani a beosztásodat, akkor ez is kiesik.

2016. máj. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A suliban nem indul valami ingyenes szakkor? Minket igy keszitettek, bioszbol heti 2/3 ora volt igy kulon az emelteseknek, kulon a kozepszintueknek.

Egyebkent inkabb azt mondanam, az elokeszito jobb otlet. Tanulsz a tarsaid hibaibol is, nem csak a tiedbol, igy gyorsabban fejlodsz, segititek egymast, csapatmunka ugyancsak a hasznodra valhat.

A motivacio is nagyobb lehet, hiszen ha xy meg tudta tanulni, akkor en is kepes vagyok ra! Vagy hasonlo.

2016. máj. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
En szemelyes tapasztalat miatt, a magantanarra szavazok. Voltam elokesziton, nekem nem jott be. Nagyon ki kell fogni a jo tanart, az meg azert draga lotto, hogy 80.000 ret fizess erte. Egyetem alatt jol johet meg az a penz ne szord el olyan dologra amiben nem vagy biztoa. Olyan tanart keress, aki tudja mi az emelt szintu erettsegi kovetelmye. nehez talalni en tudom, de nekem is skerult es ugyanennyi ido alatt keszultem fel tanarral mint te 94% kemia es 91% biosz erettsegit irtam iden. Szivesen megadom a tanarom elerhetoseget, meg ha van kerdesed nyugodtan irj uzenetet! Szivesen valaszolok! Ui: Bocsi az ekezetekert!
2016. aug. 7. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 trepaka válasza:
ELTE 150 órás emelt szintű történelem érettségire felkészítő tanfolyam semmit nem ér, ha Szőnyi László Gyula tartja.
2018. aug. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!