Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Online, skype-on keresztüli...

Online, skype-on keresztüli emelt kémia felkészítő, vagy inkább személyes magántanári felkészítő?

Figyelt kérdés

Jövőre szeretnék emelt szinten érettségizni kémiából. Láttam az Orvos Akarok Lenni tanfolyamait, illetve ahol lakom, itt is találtam egy magántanárt.

Online tanulással fel lehet készülni az érettségire?



2016. júl. 2. 06:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Ugyanolyan tanár van a vonal másik végén, mint aki az asztalnál ül. Nyelvtanárként mondom, hogy lehet sikeres az online oktatás. Van tanítványom, akivel soha nem találkoztam személyesen és sikeres nyelvvizsgát tett már.
2016. júl. 2. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Valamilyen tanfolyamot / tanárt általában érdemes választani, de alapvetően nem a tanár a lényeg. Le kell ülni tanulni, ezt nem lehet megkerülni. Nem kell ezt túlmisztifikálni. A legnagyobb gond a kémia számításoknál lehet, de ott is leginkább akkor, ha a matek részével van problémád.
2016. júl. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%
Inkább menj el egy magántanárhoz,azzal ezerszer többet érsz. Ezzel csak elpocsékolod a pénzed. Bár egy rossz magántanárral is. Olyan tanárt keress,akinek van referenciája,tehát már valaki ajánlotta neked őt. Az ilyen újságban hirdető,meg netes felkészülést ajánlóknak ne dőlj be mert a 95%-nak még tanári diplomája sincsen.Aki igazán jó tanár annak nem kell hirdetnie magát a déliapró-ban meg villanyoszlopokon,csak ebbe gondolj bele.. Nekem olyan tanáraim voltak akik gimnáziumban tanítottak ,olyan gimiben ahol volt biológia-kémia tagozat is,tehát tudtam hogy megbízhatóak. Sajnos azt előre meg tudom neked mondani,hogy nem lesz olcsó,hisz Jézus koporsóját se ingyen őrizték. Kémiára én 3500 Ft/ 1,5 óra , Biológiára pedig 2000 Ft/ 1,5 órát fizettem,de van aki ennél még sokkal drágábban vállal. Aki már túl van a felkészülésen azért már jobban belelát ,mint például én is. Idén felfognak venni a szegedi orvosira,mert közel két emelt 90%-os érettségit írtam (biológia+kémia). Kémiából és biológiából is 1,5 évig jártam tanárhoz,utána meg már csak egyedül tanultam hisz ismételni egyedül is tudtam,viszont nélkülük szerintem sose értettem volna meg pl. a növények nemzedékváltakozását vagy a kodomináns öröklődést stb. Egy szónak száz a vége, a biológia nem abból áll hogy a gólyának piros a csőre és két lába van. Ehhez a tantárgyhoz komoly elhatározottság,kitartás és idő kell,tehát nem lehet 3 hónap alatt felkészülni. A kémiáról pedig ne is beszéljünk,mert szerintem az egyik legnehezebb tárgy az összes közül,amiből a számolásokhoz mindenképp kell egy tanár,csak ha nem vagy egy született kémia zseni,akinek már az oviban is a Benzol volt a jele :D
2016. júl. 2. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én is a személyes magántanári felkészítőt javaslom, de csakis a számítások miatt.


Most kicsit kitekintek más témába. Én most végeztem el az első évemet gyógyszerészeten, azaz nekem is elég sok közöm volt/van az emelt kémiához. Rengeteg olyan évfolyamtársam volt, aki gimiben végig magántanárra hagyatkozott, minden apróságért tanár segítségét kérte. Épp ezért egyetemen nem ment nekik az önálló tanulás, buktak, csúsztak, a vagyonosabbja pedig most is magántanárhoz járt (ami luxusnak fogható fel egyetemen, hiszen így is rengeteg kiadás terhel egy átlag hallgatót). Ezzel csak azt akarom mondani, hogy egyetemen nagyon fontos az önálló tanulás, épp ezért próbálj meg függetlenedni a magántanártól is. A helyedben én kapásból az elméletet önállóan tanulnám (vagy ha valamit nagyon nem értesz, akkor kérdezd meg a gimis tanárodat). Mert az elméletben nincs sok dolog, amit nem lehet önállóan megtanulni. Ha pedig a számításokhoz nincsenek meg a megfelelő alapok, akkor ajánlott tanár felkeresése. De ha megvannak az alapok, akkor szerintem első körben próbálj önállóan feladatokat megoldani, és csak akkor keress fel magántanárt, ha többszörös próbálkozásra sem tudsz feladatokat megoldani. Ha csak 1-2 feladattípus nem megy, akkor azt nyugodtan megkérdezheted a gimis tanárodtól, utána gyakorolhatod önállóan például az Ötösöm lesz kémiából című könyvből. De azért tényleg nem érdemes tanárt hívni, hogy csak gyakoroltassa veled a feladatokat, mert ennek majd egyetemen innád meg a levét.

2016. júl. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

OFF:

Én az Ötösöm lesz kémiából c. könyvből készülök. A feladatokat általában magamtól is meg tudom oldani egy kis gondolkodás után, de ha nem megy elsőre a megoldás alapján megértem. Szerintetek elég, ha ebből a könyvből magamtól felkészülök és nem járok tanárhoz. Lefedi ez a könyv, amit az emelt érettségin kérdezhetnek?

2016. júl. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, elég. De azért oldd meg az előző évek feladatsorait is.
2016. júl. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem mind az online oktatásnál, mind magántanárnál ki lehet fogni jót és kevésbé jót. Sajnos sokan úgy tanítanak, hogy nincs tanári végzettségük, nem ismerik a középiskolai tantervet, érettségi követelményrendszert. Az, hogy valaki ért egy feladatot, nem biztos, hogy el is tudja magyarázni érthetően. Én gimiben tanítok kémiát, de mindig szoktam pár tanítványt vállalni személyesen és Skype-on is. Az online tanítás gyakorlatilag ugyanolyan hatékony tud lenni, mint a személyes. Ekkor is van lehetőség személyre szabott feladatokra, órákra, és a számítások is megtanulhatók.

Ha van a közeledben jó tanár, akkor lehet érdemes személyesen eljárni, ha pedig nem akarsz az utazgatással időt veszíteni és van jó netkapcsolatod, akkor megoldás lehet az online felkészülés is. Ár/érték arányban nagy különbség nem lesz.

2016. júl. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is ugyanezt tudom mondani, mint az előttem lévők! Mindegy hogy személyesen, vagy nem személyesen készítenek fel, a lényeg a tanár tapasztalata, ismerete. Az tény, hogy a jó tanárért fizetni kell, de ha belegondolsz ez így is van rendjén, hiszen a tapasztalatot, tudást meg kell fizetni! Ne dőlj be az ilyen 5000/hónap oktatásnak, mert mint mondani szokták olcsó húsnak híg a leve.. Kérj minél részletesebb tájékoztatást az oktatásról, mind a személyesről, mind az online-ról! Ebből már azért le lehet szűrni, hogy mennyire lát bele a dolgokba az illető! Én személy szerint angolból és kémiából is online készültem, mert a közelemben nem volt elfogadható tanár, akinek lett volna tapasztalata. Az angol középfok elsőre meglett a kémia érettségim szóbelivel együtt 87% lett. Ha érdekel én üzenetben elküldöm a kémia tanárom elérhetőségét! Valamint szívesen leírom a tapasztalataimat vele kapcsolatban. Remélem tudtam segíteni! :)

2016. júl. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!