Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi lehetek, ha a történelem...

Mi lehetek, ha a történelem és a fizika érdekel a legjobban?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem a történelmet és a fizikát,azon gondolkozom milyen munkám lehet ezzel a párosítással. Tanár nem szeretnék lenni,más kilátásaim vannak?

Előre is köszönöm.:)



2016. aug. 23. 23:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem érdemesebb először minél több munkával megismerkedni, és azok közül eldönteni mi a szimpatikus, aztán azokra a tárgyakra ráhajtani, ami ahhoz kell, akkor is, ha azok esetleg nem a töri és fizika.

felvi.hu-n vannak listák arról, hogy milyen szakok vannak egyetemeken. Olvasgass, ami megtetszik, annak nézz utána, képzeld el magad, ahogy azt dolgozod, és döntsd el, hogy az legyen-e.


Legalábbis szerintem sokkal jobban megéri gimiben közepesen szeretett tárgyakkal kicsit többet szívni egy álomfoglalkozásért, mint egész életedben kevésbé szeretni a munkádat, azért cserébe, hogy ezekből a tárgyakból szívesen készültél az érettségire.

2016. aug. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A gond az, hogy az egyik erősen reál, míg a másik humán irány, így nehéz olyan szakmát találni, ahol mind a kettővel magas szinten foglalkozol. A fizikához hozzátartozik egy bizonyos szintű matematika, a történelemhez pedig egy kis irodalom, kultúrtörténet, stb. Én is azt javasolnám, hogy böngészd a Felvit, nézegess szakokat, hogy mi az, amit el tudsz képzelni magadnak :)
2016. aug. 24. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
44%
Tudománytörténész
2016. aug. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Tom Benko ***** válasza:
Tudománytörténész, szerintem is.
2016. aug. 25. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Fizika kultúrtörténet. Hát ha erős vagy fizikából és matekból, akkor gyere nyugodtan az ELTE-re. Itt van lehetőséged már tdk keretén belül hallgatóként fizika kultúrtörténettel kapcsolatban kutatni. Ezt töri szakról kicsit bajosabb szerintem, mert a fizika történethez szükség van magasabb fizikai ismeretekre.


Fizikus hallgató

2016. aug. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek!

Olyat esetleg nem tudtok amiből meg is lehet élni?

Tudom,elég nehéz kombinációt választottam,de hátha.

2016. aug. 31. 16:40
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát álomfizetésre nem számíts. Az egyetemi tanársegédeket, adjunktusokat nem fizetik meg túl jól
2016. szept. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Tom Benko ***** válasza:
Mi a fontosabb: sokat keresni vagy élvezni a munkádat? A kettő együtt általában nem megy.
2016. szept. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!