Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Felvételi fogalmazás miert...

Felvételi fogalmazás miert nem megy?

Figyelt kérdés
Most kezdtem gyakorolni a a 8.-as felvételire, és a fogalmazás egyszerüen nem megy! Nincs ihletem, megadjak pl a címet vagy egy képet és arról írj egy fogalmazást... Én meg nézem h mi a sz*r van mert nem tudom elkezdeni... És inkább nem írok semmit. Hogy tudnék csiszolni ezen? Bármilyen tipp jól jönne! 14/l

2016. aug. 25. 12:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak egy kis fantázia kell hozzá, szoktál nézni filmet, sorozatokat ? Valami jusson már eszedbe, mert nem filozofikus témák szoktak lenni. Ha jó a helyesírásod, akkor ez egy ajándékfeladat.
2016. aug. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

- Kezdj el nézni egy olyan filmet, amit még sose láttál, 20 perc múlva kapcsold ki a tévét (vagy akármit, amin nézed), vegyél elő egy lapot, és írd le - olyan terjedelemben, amilyen terjedelemben a vizsgán is írnod kell majd -, hogy hogyan fog folytatódni.

- Kapcsold ki a tévét (akármit) 20 perccel a film befejezése előtt, és írd le - a megadott terjedelemben - azt, hogy mi lesz a film vége.

- Olvass többet!

- Gépezz kevesebbet!

- Írjál naplót! (Csak aztán ne gyere ide panaszkodni, hogy valaki beleolvasott! ;-) )

- Legyél többet emberek között!

2016. aug. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia! Bár én már elég régen voltam 8.-os, tisztán emlékszem hogy ugyanazt éreztem amit most te. Nem is féltem igazán a magyar felvételitől, de a fogalmazástól teljesen. Én is pont úgy álltam hozzá hogy úgysem tudok írni semmit, inkább meg sem próbálom. Tudod mi történt? Teleírtam az egészet. Így visszagondolva fogalmam sincs hogy tudtam egy témáról annyit rizsázni. Engedd nyugodtan szabadjára a fantáziád, ne félj a saját gondolataidtól. Vagy akár hazudhatsz is benne, még ha nem is azt gondolod amit írsz, akkor is inkább azt írd le, minthogy üres legyen a lap. Ha üres, az már régen rossz. Ha írsz valamit, azt már legalább tudják értékelni. Ne görcsölj rá, mert utólag már én sem értem miért aggódtam egy vacak fogalmazás miatt. Bár van ami sosem változik, most is ugyanebben a helyzetben vagyok, csak én már az érettségire készülök :D

Sok sikert! (ja és amit előttem elmondtak az mind jó, azokat is fogadd meg)

2016. aug. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Sok filmet,sorozatot nézek.

A helyesírásom nem jó és a fogalmázásomon is lenne mit csiszolni,de a fő probléma még mindig az hogy nem tudom elkezdeni.

Amikor a 6.-as felvételiket csináltam akkor tudtam írni és sokszor a családom kinevetett a fogalmazásom miatt. Talán lehet h félek h ez ujra meg tortenik?

2016. aug. 26. 07:23
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, lehetséges hogy tudatalatt attól félsz hogy mások mit gondolnak majd a fogalmazásodról, legalábbis nálam valamilyen szinten ez is közrejátszott. De hidd el nekem, senki sem fog ezzel foglalkozni. Amikor ott lesz több ezer gyerek fogalmazása a javítónál, a tiéd csak egy lesz a sok közül, amire mégcsak emlékezni sem fognak. A család meg nem is fogja látni.

A helyesírásod pedig gyakorolni kell.

És tényleg nem érdemes rágörcsölnöd. Senkitől nem várják el hogy egy világrengető fogalmazást írjanak.

2016. aug. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"a fő probléma még mindig az hogy nem tudom elkezdeni."


Akkor gyakorlásnak az elejét ne írd meg, csak a közepét meg a végét. ;-)


"Amikor a 6.-as felvételiket csináltam akkor tudtam írni és sokszor a családom kinevetett a fogalmazásom miatt. Talán lehet h félek h ez ujra meg tortenik?"


Igen. De úgy is gyakorolhatsz, hogy nem mutatod meg nekik. Úgy is hasznos.

2016. aug. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!