Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit javasolnátok, mit kellene...

Mit javasolnátok, mit kellene választanom?

Figyelt kérdés

Nem tudom eldönteni, hogy pontosan mi érdekel a felsőoktatásban. Leírok pár infót magamról.

A humán tárgyakból vagyok a legjobb, magyar, töri, angol. Ezekből semmi tanulással mindíg 4-es vagy 5-ös vagyok/voltam.

Az angolon kívűl más idegen nyelvet nem tudok tanulni, valahogy mindíg az angol szavak jutnak az eszembe. :(

Emellett még nagyon jól tudok rajzolni.


A hátrányaim: matek, infó és szinte minden reálos tárgy. Azokból csak 3-as vagy 4-es voltam.

Ill. apró - miliméteres dolgokat- nem látom tisztán szemüvegben sem. Nem a szemüvegel van baj, hiszen az szinte új.

A helyesírás sem erősségem.


Szóval olyan érdekelne, ahol a "tehetségemet" ki tudnám használni.

Már egyszer ajánlották nekem a tanári pályát, mert nagyon jól tudok és szeretek beszélni, magyarázni, de ezen a pályán borzasztó keveset lehet keresni. :( pedig ez tetszene is. De valamiből meg is szeretnék élni. Nem vágyom sokszázezres-milliós fizetésre, csak anyagi biztonságra. Plussz hogy élvezzem, amit csinálok.

Ezek után mit ajánlanátok?



2016. aug. 25. 17:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem könnyű tantárgyak alapján keresni a szakot. Nincs még olyan munka, ami érdekel? Bármi, ami egy kicsit is vonz? Mondanám, hogy menj tolmács/fordítónak, de ott csak az angollal nem sokra mész. A tanár egyébként nem rossz ötlet, és ha ügyes vagy, azzal is lehet jól keresni (például magániskolákban, nyelviskolákban). Azt javaslom, nézegesd a Felvit ( [link] olvasgass a szakokról, hátha megtetszik valami! Mi itt nem ismerünk téged, és pár jegyed alapján sajnos nem fogunk tudni igazi segítséget nyújtani :)
2016. aug. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Miért ragaszkodsz a felsőoktatáshoz?
2016. aug. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

#1. Sok minden érdekel, csak egy élet alatt nem tudnék ennyi mindent megranulni. :(

Tolmács/fordítón én is gondolkoztam, de nekem is az a bajom vele, hogy csak angollal nem érek vele semmit.

A tanár tényleg tetszik, csak attól tartok, hogy ha elvégzem és nem lesz lehetőségem tanítani, mert sok ilyen szakos tanár van. Középiskolai érdekel, angol + történelem, esetleg még magyar is. :)


Köszi a linket, majd átolvasgatom.


#2. Szeretek tanulni és szeretnék is tanulni. Nem a bulik kedvéért mennék a felsőoktatásba, mint sok fiatal manapság. Utálok bulizni :)

És azt el is felejtettem írni, hogy Okjés gépész technikusi bizonyítványom is van, de ezt csak úgy elvégeztem, hogy legyen valami. :)

De egész életemben nem tudnék gyárban dolgozni, az biztos. Már most unom, pedig csak 2 hónapja csinálom.

2016. aug. 25. 19:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!