Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Esti érettségi 2 éves, hogyan...

Esti érettségi 2 éves, hogyan működik?

Figyelt kérdés

Gondolom kell tankönyveket vennem stb.

Időnként suli elméletre bejárni,de a felnőttképzésen ugyanannyi tananyagot kell tanulni,mint a diákoknak nappali tagozaton?

Tehát ugyanaz a tanterv,mint egy nappali tagozaton?

Vagy egyszerűbb?


2016. aug. 26. 07:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem kell ugyan annyit tanulni... de az érettségi ugyan az. Szóval évközben annyira nem mélyedtek el, de vizsgán ugyan úgy fogtok ülni ti is.

Ez pl ilyen irodalomnál/nyelvtannál előny, de pl egy mateknál vagy törinél azért nem éppen:)

2016. aug. 26. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
50%

nálunk heti kétszer volt délutánonként tanítás; mi valahogy sokkal sűrítettebben vettük az anyagokat, nem voltak házi feladatok például óráról-órára; egyszer-egyszer voltak beadandó dolgozatok, talán egyszer egy évben (!!) volt szóbeli felelés, szóval inkább dolgozatot írtunk így 1,5-2 havonta; a hiányzást nem nézték, az volt a lényeg, hogy legyen 3 jegyed egy félévben és le tudjanak zárni

úgyhogy volt, aki tényleg alig-alig járt be, elkérte a jegyzeteket és abból tanult; olyan osztálytársam is volt, aki simán leérettségizett úgy, hogy alig járt be, miközben én minden órán ott csücsültem :D én 2 tárgyból emelteztem, ezekre magam kellett, hogy felkészüljek, de ha nekiülsz nem nehéz


tankönyveket nálunk például nem kellett venni; azt mondták a tanárok, hogy mindenki abból tanul, ami van neki


munkafüzet meg főleg felesleges, mert a 4 évben egyszer sem kellett semmihez sem munkafüzet (nekem töriből volt, de feleslegesen)


én tanultam nappalin is még amikor kiskorú voltam, de megmondom őszintén, hogy szerintem az egy kész katasztrófa

az esti fényévekkel jobb volt, sokkal szabadabb vagy, nálunk a tanárok minősége is érződött, sokkal, de sokkal jobb, mint a nappali és szerintem sokkal kevesebb anyagot veszünk, csak a lényeget, amit kérhetnek az érettséginél


a nappalisoknak ugye van bőven idejük arra, hogy minden ,,hülyeségről" tanuljanak, az estin meg csak a fő-fő részek azok, amelyek le vannak adva


(egyébként Rába Gimnázium, ahova én jártam :) )

2016. aug. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
melyik suliról van szó? :)
2016. aug. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Oroszlány Hamvas gimi,vagy Mikes K. Tatabánya

Ez a két gimi jöhet nálam szóba,bejárás miatt :)

Anno mikor én jártam általánosba még 8 általános volt.Nem volt 9-10. osztály :)

2016. aug. 31. 08:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!