Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van itt olyan, aki anno emelt...

Van itt olyan, aki anno emelt érettségit tett töriből vagy valamilyen nyelvi tárgyból? Ha igen, tudnának jó tanácsokat adni?

Figyelt kérdés
Ez lesz az utolsó tanévem és nemzetközi tanulmányi irányba akarok mennni, ahol állami szinten baromi magas a ponthatár (460 felett, még jognál és közgáznál is több). Éppen ezért, h bekerüljek, 2 emeltet kell tennem töriből meg egy nyelvi tárgyból (nekem az angol) és ha duplázással akarok bekerülni, akkor mindkettőből 90% felett kell produkálnom. Tudom, h nem könnyű, de nem is megvalósíthatatlan, éppen ezért tanácsokat kérnék, hogy ha már jövőhéttől, a suli megkezdésétől elkezdek készülni, akkor hogyan készüljek fel e két tárgyra, mik a sikeres érettségi titkai?

2016. aug. 26. 16:26
 1/6 anonim ***** válasza:
A sikeres erettsegi titka a tanulas. Ha elfogadjak az informatikat is akkor erettsegizz abbol emelt szinten, en 100%-ra irtam meg tanulas nelkul.
2016. aug. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Abból nem vok olyan erős.

Érdemes érettségi előkészítőkre járni?

Hogyan készüljek fel?

2016. aug. 26. 16:38
 3/6 anonim ***** válasza:
tipp: végső lehetőségként írd be a társadalmi tanulmányokat, ahol majd felveszel 4-5 nt-s tárgyat és simán mehetsz nt mesterre is vele, teljes kreditérték elfogadásával...
2016. aug. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én most érettségiztem, emelt töri-emelt angol.

Faktra érdemes járni, mivel ott pl mi konkrétan az érettségi feladatokat gyakoroltuk, millió esszét írtunk, ez nagyon hasznos volt.

Nyelvre igazából nem nagyon lehet készülni, azt folyamatosan gyakorolni kell, akár hallgatás, akár sima olvasás, amire az érettségi előtti napokban ráfeküdnék az a levél, mert azzal sok pontot össze lehet szedni nagyon könnyen.

Töriből szerintem ahogy kijönnek a témakörök kezd el kijegyzetelni, hogy mi hol található a könyvekben-füzetekben, mert 1-1 témakör ugye elég sok leckét (tételt) foglal magába, és ne azzal menjen az idő májusban, hogy kidolgozol mindent.

Van 8 hónap érettségiig, ha megvan a 4 töri könyved, én elkezdeném átolvasgatni mindet, szépen lassan, kényelmesen, ahogy van rá időd. (De komolyan, 1-1 lecke sokszori ismétlésével kb a tankönyvi szöveg beleragad a fejedbe.)

Források szép számmal lesznek, és ezekből rengeteg mindent kell majd kibogarásznod, nekem azt is meg kellett tanulnom, hogy értelmezzem azokat:D

A siker titka pedig az időben elkezdett készülés, ne hagyj mindent utolsó pillanatra, hidd el, hogy nem éri meg érettségi előtt 1 hétig nem aludni és nyálazni a tételeket, akkor már csak pihenni kéne, mert a fáradtságtól sokkal rosszabbul fogsz teljesíteni.

Ja és ha megfogadod, ne alapozz rá, hogy duplázni fogsz, ha kicsit koncentrálsz a tanulmányi pontokra, amiből szintén nagyon könnyű a maxot elérni, teszel felsőfokú nyelvvizsgát, és egy emeltet jobban is kijöhetsz, sajnos ezt is tapasztaltam.:(

Sok sikert neked, valóban nem olyan vészes az érettségi, ahogy sokan beállítják:)

2016. aug. 26. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én most emelteztem angolból, több év kihagyással, jártam tanfolyamra, de ott sose csináltam meg a házit. 37%-os lett, pedig amúgy nagyon király az ottani tanár, régen a közép 70% lett. Hát szerintem ami nagyon fontos, hogy előző évi feladatlapokat oldogassál meg, azt hiszem, arra lett volna szükség, máshogy erre talán nem lehet készülni. (Azok voltak a házifeladatok amúgy a felkészítőn.) Ja meg talán ilyen alapszavakat, mint pl korlát, nem árt tudni. :D Meg hát én sose tanultam a szavakat angolból, na jó, középfokúra készüléskor tanultam, a tanár összegyűjtött egy csomót akkor anno. De amúgy hát talán voltak arra is szavak, amik talán alapnak számítanak, de nem tudtam. Meg amúgy a szavakat sose tanultam, mert a tanár sose jelentette be a dolgozatokat, így nem nagyon jutott az eszembe, hogy kéne, meg alapból mindig tök fáradt voltam abban az időben, szóval még egy dolog, amiért nem jutott eszembe. A dolgozatoknál is mindig meglepődtem anno, hogy milyen szavakat rakott bele, azért nem voltam jobb angolból, mert csomó olyan szót rakott bele, aminek nem emlékeztem a jelentésére. De azért mindig meglepődtem a dolgozatoknál, hogy nem tudom a szavakat:) Meg akkor is , amikor csak szódogát írtunk. Ha szólt volna, hogy írunk, tanultam volna a szavakat. Tz-knél meg nem számítottam rá, hogy nem csak ilyen kis egyszerű "mindenki tudja"-típusú szavakat fog belerakni. De sose. Vagy lehet, hogy esetleg még előző évi szavakat is rakott bele, amiket már nagyon rég vettünk, szóval méginkább nem tudtam. Ja és fontos még, hogy fejlesszed az érettségihez a szóbeli kommunikációdat, mert nekem még az se ment, volt kb két szó, amit a tanár ott használt, és én nem értettem; de a többit igen, meg végülis egész ügyesen megoldottam a szóbelit is, de ami még nem ment, az az volt, hogy egyszerre többféle mód is jutott az eszembe, hogy hogyan fejezzem ki ugyanazt az egy dolgot, és kicsit ott elakadt a beszélgetés a vizsgáztató tanárral, mert vacilláltam, hogy akkor melyiket mondjam. Szóval szerintem minél hamarabb, és határozottan kell mondani a választ. Ja és a hobbidról tudjál mesélni, mert pl én néhány hobbimhoz kapcsolódó szót sem tudtam, ott is picit elakadt a dolog.
2016. aug. 27. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Töri:

1. A 4 év könyvei + jegyzeteid

2. Előző évek érettségijei

3. Direkt emelt töri érettségire való felkészítő könyvek

4. Térképek a fontosabb eseményekről (akár nyomtasd is ki üresen és töltsd ki magadnak)


Ha már úgy érzed mindent megtanultál, de még van időd, ne ugyan azt ismételgesd, hanem keress olyan könyveket, amik plusz információkkal egészítik ki az eddig tanultakat.


Nagyon fontosak az összefüggések, ne lexikálisan tanulj.

Ha van rá lehetőség, akkor mindenképp járj előkészítőre.


Nyelvre legyen egy stabil nyelvtani készséged, illetve nagyon gyakorold be a típusfeladatokat. Ha ezek álmodból felkeltve is mennek, a szókincsedet bővítsd ameddig tudod/van időd.

2016. aug. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!