Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van itt olyan, aki anno emelt...

Van itt olyan, aki anno emelt szinten érettségizett töriből és/vagy angolból? Eltudna látni pár jótanáccsal?

Figyelt kérdés

A szóbelinél és a fogalmazásoknál mire figyeljek oda, hogy minél több pontot kapjak? Hogyan kezdjek el felkészülni rá?


Azért kérdem, mer e kettő lesz a felvételi tárgyam és ha duplázni akarok, fontos h mindkettőből eltudjak érni legalább egy 85-90%-ot.

Hogyan érdemes rájuk felkészülni (magantanar, elokeszito, fakt)? És mikre figyeljek oda, mint legfőbb buktatókra, pl szóbelin hogyan tudok szinte maximalis pontokat szerezni?



2016. aug. 30. 10:54
 1/7 anonim ***** válasza:

Én idén emelteztem angolból. Nem hiszem, hogy sok újat tudnék neked mondani, alapvetően a sok gyakorlás a kulcsa. Oldj meg minél több feladatlapot az előző évekből, mert mindig ugyanazok a típusfeladatok vannak, csak rájuk kell érezni.

A levélírásnál figyelj oda, hogy értsd meg a feladatot és arról írj amiről kell. A végén lesz bőven időd átnézni és megéri kikeresni azokat a szavakat, aminek nem vagy biztos például a helyesírásában. Ezen kívül fontosak a kötőszavak, amelyeket bármilyen témáról van szó felhasználhatsz, sőt fel is kell használnod. Nekem ez a cikk sokat segített (van folytatása is): [link]

Persze fontos, hogy sok levelet írj és azt valaki (lehetőleg egy tanár) javítsa ki neked.

A szóbelinél légy felkészült váratlan helyzetekre. Például nekem az atomenergiáról kellett érveljek, úgy hogy nem sok közöm van a fizikához és semmi ilyesmihez. Nagyon fontos, hogy ilyenkor se blokkolj le. Ha nem tudsz valamit, akkor mondd, ami a témáról eszedbe jut vagy a témához kapcsolódik. Én sem vezettem le tudományosan hogyan működnek az atomreaktorok, mégsem pontoztak le szerencsére.

Szerintem megéri a magántanár, ha egy jó érettségit szeretnél. A szóbelire például egyedül, vagy iskolában szerintem jóval nehezebb felkészülni. A magántanár csak rád figyel, mindig tud visszajelzést adni, min változtass és bőven lesz időd fejleszteni a beszéded.

Jó felkészülést és kitartás!

2016. aug. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!
2016. aug. 30. 12:52
 3/7 A kérdező kommentje:

Továbbá szted ha netán mondjuk az évvégéig leteszek egy felsőfokú angol nyelvvizsgát és ezáltal el tudom érni, hogy elég legyen a sima középszintű érettségi, akkor a középszintűre egyedül is feltudnék készülni?

Mer ott ég és föld a különbség, ott nagyjából csak az alapokat kérdezik, továbbá több ismerősöm is volt, aki sose volt túl jó angol tárgyból, ennek ellenére (különösebb segítségek nélkül és némi gyakorlással) megtudta 5-re csinálni.


Erről mit gondolsz?

2016. aug. 30. 12:58
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen, jól látod. Középszintű szóbelin is elég alapvető dolgokat kérnek például mutasd be miket csinálsz egy nap, mutasd be egy barátodat hogy néz ki stb. Elég egyszerű témák, egyedül is fel lehet rájuk készülni.

Bár ha a felsőfokút le tudod tenni, akkor szerintem egy emelt érettségi sem fog gondot okozni.

2016. aug. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Töriből emelteztem idén. Azt javaslom, hogy bőven használj szakszavakat és fogalmakat, pontos dátumokat. Fogalmazz szépen, legyen jól felépített a feleleted és logikus. Legyél magabiztos. Ha valamit nem tudsz ne menj bele, arra kíváncsiak, amit megtanultál. Ismerd az atlaszodat, mert hasznos lehet emeltem is. A legfontosabb, pedig, hogy időben kezdj el tanulni.
2016. aug. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Magyarul akár már most, a tanév elejétől kezdjek el törire tanulni?

Októbertől fogok majd előkészítőre is járni, az is segít majd?

2016. aug. 30. 13:32
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, kezdj már most tanulni. Az előkészítő pedig szintén hasznos. Mondjuk nekem úgy lett 79℅ (5-ös), hogy nem jártak sehova. Nem nehéz csak kell hozá egy átfogó tudás. Én vettem hozzá külön könyveket. Amik az aktuális témákhoz voltak kidolgozva.
2016. aug. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!