Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszichológus képzés - kérdés?

Pszichológus képzés - kérdés?

Figyelt kérdés
Valaki, aki pszichológiát hallgat vagy pszichológusként dolgozik, el tudná magyarázni, hogy épül fel a képzés? Mármint 3+2 év, azt értem, csak a sajátélmény önismeret része nem világos. Abból hány órát kell teljesíteni? Alapképzésben, mester alatt és a szakosodás alatt is, minden területen, ahol tanulok, amellé kell végezni? És ez önköltséges alapon? Mármint én költségtérítéses lennék, és amellett ezt is zsebből? Mert ez nagyon soknak tűnik! Köszi, ha válaszoltok!

2016. szept. 1. 19:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Alap és mester 3+2 év.

Utána két irányban is érdemes még tanulmányokat folytatni. Egyrészt meg lehet csinálni a szakpszichológusi képzést (2-4 év, attól függően milyen, pl tanácsadó vagy klinikusi), ehhez szükséges ~150 óra önismeret) és a módszerspecifikus képzések (pl. hipnoterápia, szimbólumterápia, pszichodráma, családterápia, jungi, freudi, stb), ezek is megkövetelnek még saját élményt, ez az adott módszerben páciensként eltöltött kb 150 óra önismeretet jelent. Ezek már mind saját zsebből mennek, állami támogatást legfeljebb az egyetemi képzésre lehet kapni.

2016. szept. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Első jól írja, annyit tennék hozzá, hogy a szakképzések és a módszerspecifikus képzések idején már dolgozni fogsz, addigra elvégzed az MA-t.
2016. szept. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Értem, köszi szépen!
2016. szept. 3. 19:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!