Szakma tanulas később?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, nem tankoteles lelki problémák miatt nem fogok iskolaba jarni (kérlek ne nézzetek csavargónak meg naplopónak mert nem vagyok olyan fajta) el lehet vgézni egy hegesztő szakmát 20 evesen kb ?

2016. szept. 1. 21:42
 1/1 anonim ***** válasza:

El, kivéve, ha nincs szerencséd. Egy ideje a tartósan munkanélküliek választhatnak tanfolyamot, a hegesztő szakon hatalmas a túljelentkezés, nekem is komolyan be kellett barátkozni a munkaügyibe, hogy fél év parkolópálya után mégis bejussak egy hegesztő szakra. Mákom volt, mert a komplett hegesztő szakma lett az, nem rész-szakmák, egy-egy vagy két eljárással.


Vagy ugye szintén szerencsével kigazdálkodod a közmunkás végzettségeddel egy önfinanszírozás teljes költségét valahogy, ami azért eléggé milliós tétel, és nem is mindennapos elfoglaltság, mint a munkaügyis tanfolyam. Persze ez legalább biztosan színvonalas, nekem ezzel is csak a mázlim volt hatalmas. Habár van az a tendencia, hogy a rosszhírű oktatócégekkel marhára nem állnak szóba a munkaügyisek, nekik általában tényleg hivatásuk, amit csinálnak. Legalábbis vélhetően nem a pénzért csinálják, mert az nem valami komoly.


Szerintem ha szeretsz hegeszteni (vagy bármi mást, de tényleg, szívből), akkor hagyd hátra a lelki gondjaidat. Megtettük ezt már nagyon sokan, nálad jóval gyengébbek is. Kilép az ember a komfortzónájából, és az lesz, amit szeretne. Hirtelen nehéz visszaesni a régi gondok közé, mert semmi nem maradt belőlük. Legalábbis ha jó volt a terv, és sikerült is végiggyalogolni rajta, akkor elképzelhetetlen, hogy a kiutat ne jártad volna végig.


Természetesen ha az orvosok is keresik, melyik neurotranszmitter milyen anomáliát produkál nálad, akkor más a helyzet, de szerencsére az esetek elenyésző hányadában van tényleges, veleszületett rendellenesség, túlnyomó többségben meg bebeszélt/benevelt baromságok viszik nagyon félre a fiatalt.


Sokat jelentene, ha elárulnád, miféle lelki problémák jelentenek ekkora akadályt, főleg hogy a jelek szerint képes vagy elég erősen hinni, hogy legkésőbb 20 éves korodra teljesen magad mögött tudhatod őket!

2016. szept. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!