Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Merre mehetnék tovább, milyen...

Fanni.1234 kérdése:

Merre mehetnék tovább, milyen szakirányokra?

Figyelt kérdés

Ha magyarból emeltezek, és még az angolon is gondolkozom.

Mindig is érdekelt a pszichológia, de szüleimnek nem igazán tetszett az ötlet, miszerint abból nem tudnék megélni. Gondoltam még ugye az anglisztikán szakokra. De belőlük is annyi van már, és nem hiszem hogy könnyű lenne az elhelyezkedés. Esetleg érdemes lenne még egy nyelv? (németes vagyok)

Vagy ami még mindig érdekelt az a földrajz, de az meg csak akkor jó ha arra fele mennék tovább. Akkor meg kéne Biosz vagy Kémia is emelten nem?

Valaki segítsen. SOS. mert idén érettségizem és még fogalmam sincs merre tovább.



2016. szept. 2. 19:01
 1/3 A kérdező kommentje:
Olvastam erről az emberi erőforrások szakról is. Vélemény?
2016. szept. 2. 19:07
 2/3 anonim ***** válasza:
Na, hát az a helyzet, hogy ha pl álmod, hogy pszichológia-irányba indulj el, akkor eléggé arra kéne menni, mert az jött neked belülről. Hogyha külső személyek mondják meg, hogy mit csinálj, az nem jó. Neked kell belülről érezned. Mert nekem pl volt egy álomszakom, ami mindig-mindig-mindig előjött, de sokáig nem mertem arrafelé indulni. Valaki olyan, aki amúgy támogatott volna benne, véletlenül lebeszélt róla. Mert ilyet mondott, hogy ahhoz nagyon sokat kell tanulni. Én ezt meg úgy értelmeztem, hogy már eleve egy lexikonnak kell lenni ahhoz, hogy felvegyenek olyan képzésre, hogy ott azután mégnagyobb "lexikont" csináljanak belőlem, amihez nem is feltétlenül van akkora agykapacitásom. Ja de előtte meg mondta az az illető, hogy szerinte az tök jól menne nekem, el tudna engem olyan munkakörben képzelni, amit mondtam, hogy tetszik. Na és akkor ezután már nem volt ami hajtott, nem volt motivációm, hogy így nem direkt, de lebeszélt róla, így nem volt egy álmom, amibe kapaszkodhattam volna, nem volt bennem egy hajtóerő, amiért érdemes lett volna úgy hát már egyáltalán létezni, mert ezt az álmot ő véletlenül, de komolyan véletlenül, tökre szeretjük egymást, de amúgy ritkán talizunk, szóval lebeszélt róla, de most mégis visszataláltam ehhez, ez jött belülről. Amúgy előtte csináltam két szakmát, mert nem nagyon jutott eszembe addig visszatérni ehhez, de most kezdem el, és 3 év úgy nagyjából kimaradt az életemből, mert nem volt egy álmom, amibe kapaszkodhassak, és ki se nagyon mozdultam. De most visszataláltam ehhez. Szóval, hogyha van egy álmod, sose engedd el mások hatására. Mert ki fog csúszni a lábad alól a talaj, és nem fogod tudni, hol a helyed. És nem jut eszedbe arra menni, ami amúgy eredetileg belülről jött volna, és amiben úgy érzed, ki tudnál teljesedni. Mert azt a melót kell megtalálni, amiben ki tudsz teljesedni.
2016. szept. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Senki nem mondhatja meg, te mit szeretnél, se mi, se a szüleid. Egyébként mind a pszichológia, HR, és az anglisztika telített, azzal, ha angolra mész, szerintem nem érsz semmit. Ha nyelvszak, akkor orosz, cseh, spanyol, ill. Keleti nyelvek, szerintem ezeket éri meg a leginkább tanulni. Magyarországon jól meg lehet Hr-esként, viszont külföldön telített a piac, ott inkább turizmusban dolgozókra, mérnökökre, és informatikusokra van szükség. Egyébként ha van valamilyen egyéni elképzelésed, ami az adott szak nélkül nem sikerülhetne, akkor ne habozz, vágj bele!
2016. szept. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!