Hogy tehetek szintemelő érettségit?

Figyelt kérdés
Már elballagtam,leérettségiztem jelenleg OKJ-n tanulok egy szakközépben.Szeretnék egy új,emelt érettségit írni töriből,hogy felvegyenek az egyetemre.

2016. szept. 3. 12:35
 1/4 anonim ***** válasza:
A megyei kormányhivatalba tudsz menni jelentkezni. Őszi érettségire szept. 5 a határidő, tavaszira valamikor február közepe. Azt hiszem 28.000 az emelt szint.
2016. szept. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ahogy az első írja. Oktatási Hivatal honlapján, amint elérhető, találsz jelentkezési lapot is, azt kitöltöd, becsattogsz az illetékes kormányhivatalhoz, leadod, kicsengeted a pénzt, aztán majd érkezik a behívó levél.
2016. szept. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ha még van tanulói jogviszonyom addig nem ingyenes?
2016. szept. 3. 17:21
 4/4 anonim ***** válasza:

[link]


"Az érettségi vizsga - a köznevelési intézmény fenntartójától függetlenül - térítésmentes a tanulói jogviszony ideje alatt az érettségi bizonyítvány megszerzéséig."


Én ezt úgy értelmezem, hogy ha már megvan az érettségi bizonyítványod, akkor kell fizetned. De nem vagyok hivatalos forrás, OKJ ugyebár tanulói jogviszonynak számít, én biztos, ami biztos rákérdeznék az OH-nál (van telefonos ügyfélszolgálat), vagy ha onnan elhajtanak, hogy ők ezzel nem foglalkoznak (szoktak ilyet, elég nonszensz), akkor a megyei kormányhivatal oktatási osztályánál. (Ez utóbbinál tuti választ kapsz.)

2016. szept. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!