Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Minek tanuljak tovább? L/17...

Minek tanuljak tovább? L/17 (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ki szeretném fejteni, hogy a jövőben mivel akarok foglalkozni és szeretném a segítségeteket kérni abban, hogy ötleteljetek nekem való munkákkal!:)

Jelenleg gimnáziumba járok. Egyetemre semmiképp sem akarok menni, hanem a főiskolát fogom megcélozni.


Olyan munkát szeretnék, amit imádok (vagy legalábbis nem utálok) csinálni. Az elsődleges feltételem ez. A következő az az, hogy a legmagasabb összegű fizetést kapjam, tehát valami olyasmi lenne jó amit a jövőben keresnek és nincs sok belőle az országban. Szeretnék emberek között dolgozni és a nyelvtudásomat is kamatoztatni.:)

Jelenleg a stewardess-en és a szállodai recepcióson gondolkodom.

Véleményem szerint a stewardess sokkal sokkal többet keres, viszont marha nehéz lenne bejutnom mivel nincs ismerősöm ilyen helyen...:( Valamint csak 150 centi vagyok és ez is gátolna. Minden mást csakis előnyömre válna.

A szállodai recepcióssal annyi a bajom hogy m.o.-n keveset keres. Külföldre hogyan kerulhetnek ki?



Nagyon szépen köszönöm ha elolvasod és segítesz valamennyit a válaszoddal!! :)

Még adjatok kérlek tippeket, nekem való munkákat ezeken kívül!


2016. aug. 17. 19:22
 1/7 anonim válasza:
A stewardess nem rossz ötlet,de NAGYON kedvesnek kell lenned és felsőfokú nyelvvizsga kell.Nem szabad félni a repüléstől.Elég jól keresnek,de sose leszel otthon.Recepciósnak nem olyan érdekes a dolga én hamar megunnam.Remélem tudtam segíteni.:)
2016. aug. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ugye tudod, hogy mostmár semmi jelentősége nincs, hogy egyetemre vagy főiskolára jársz?

Ugyanazt az alapképzést tudod elvégezni mindkettőn....

2016. aug. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mindennel lehet sokat keresni a megfelelő környezetben, ez szerencse vagy befolyás kérdése.


A kettő közül a stewardess az ami többet fizet, (nem tudom honnan vetted, hogy a szállodai recepciós sokat keres (persze, egy 5* szállodában már megfizetik rendesen, de oda be is kell kerülni, pályakezdőként meg nem éppen ott kezd az ember)) viszont ehhez egy gyors keresés után kiderül, hogy a minimum magasság 150cm, viszont van egy úgymond elérési magassági követelmény, tehát, hogy a dolgokat eléred e a polcon, ami 208 cm, ez elméletileg lehet lábujjhelyen, de nem mindenhol.

2016. aug. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

1. Honnan tudjuk hogy mit nem utálsz?

2. Mi az hogy a legmagasabb fizetés? Annyit kapsz amennyit adnak...

A stewardess keres 150-300 nettót és ez nem egy éves tapasztalat fizetés emelkedés hanem akár 5-6 év is. Amellett pedig ha stewardess leszel nem sokat fogsz otthon lenni, kb mintha kamionoznál.

Mellesleg figyelembe is kell venni hogy mennyire van igény. Mivel nem egy nehéz ,,szakma" a nyelvet leszámítva nem valószínű hogy túl leszel fizetve.


A recepciós... ismeretség kell amúgy nem lesz munka mivel nem kell belőlük sok... és nem igényel nagy tudást sem különösebben.

2016. aug. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ja igen és válószínűbb a 120-200 közötti létra mert a 200 fölöttit már a vezető stewardess kapja...

Külföldön valamivel több persze, de a fizetéshez képest ott se fogsz annyival többet kapni mint a minimál:)

2016. aug. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Akkor a két szakmán kívül mit ajánlotok még?
2016. aug. 17. 19:52
 7/7 anonim ***** válasza:

150 centivel a stewardesst felejtsd el orokre. A legalacsonyabb magassaghatar is 158 cm es ez is a fapadosoknal van, a tobbinel mind 162 legalabb, valoszinuleg a nagyobb gepek miatt. Illetve egyszer olvastam egy nagyon pici, nehany gepes angliai legitarsasagrol (azt hiszem, Eastern Airwaysnek hivtak), ahol 146 volt, de az valoszinuleg inkabb helyi vallalkozas, ahova lehetetlen kb idegenkent bekerulni. Egyebkent en is nagyjabol ilyen magas vagyok es 11 eves korom ota szerettem volna stewardess lenni, szoval abszolut megertelek :( de az sem egy leanyalom, tenyleg kb a kamionozashoz hasonlithato, iszonyat faraszto, az idozona-atlepegetesek pedig nagyon megterheloek. Es a fapados valamint kisebb cegeknel egyaltalan nem fizetik meg oket normalisan, a "menokhoz" viszont csak boseges szakmai tapasztalattal van realis eselyed bekerulni, plane kulfoldikent. Magyarul nagyon nagy szerencse kell, hogy a fapadosokat kikeruld, ok rendszerint kifejezetten erre utaznak, hogy a palyakezdoket kikepzik, majd igen alacsony fizetesukbol meg a tanfolyam arat is levonjak (ez konkretan a Ryanairnel van igy). Majd amikor a kis sztyuvinak tele lesz a hocipoje, akkor elmegy es jon a helyere mas. Ordogi kor.

A szallodai recepcios Magyarorszagon valoban eleg alulfizetett (persze nem a Hiltonban), de kulfoldon sem a legmenobb szakma es nem is tul rugalmas. A vendeglatas rugalmassag szempontjabol nagyjabol az egeszsegugyhoz hasonlithato, azaz ejjel, hetvegen es unnepeken is dolgozni kell es nem a legmagasabb berert. De az is teny, hogy egy abszolut nem unalmas szakma es kihivasokkal teli, izgalmas, sok embert ismerhetsz meg stb.:) kulfoldi szallodaban palyakezdokent eloszor konnyen lehet, hogy csak szobalany vagy takaritoi allast fogsz kapni, de nyilvan munkatapasztalattal mar jobbak az eselyeid. Itthon a vendeglatasban nagy hiany van, szoval nem lenne szornyen nehez elhelyezkedni, de a fizetesek is nevetsegesen alacsonyak.

2016. aug. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!