Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetem előtt érdemes elvégezn...

Egyetem előtt érdemes elvégezni egy OKJ-t? Ha amúgy olyan a szak, amivel nem 100% az elhelyezkedés

Figyelt kérdés

2016. szept. 4. 15:55
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
Általában azt szokták mondani, hogy nem érdemes egyetem előtt évet kihagyni, ha felvesznek, kezdd el rögtön a középiskola után! Az OKJ megvár, ott nincs ponthatár, nem változik úgy, mint egyes egyetemi szakok. Persze ez ember- és szakfüggő is, nehéz ennyi alapján megmondani.
2016. szept. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%
Nem érdekes. Az OKJ nem sokat ér. 100%-os elhelyezkedés meg alapvetően nincs, mindig van, akinek nem sikerül, és szakot vált. De az egyetemnek még akkor is több értelme van, ha nem tudsz vele elhelyezkedni. OKJ-t bármikor csinálhatsz.
2016. szept. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen
2016. szept. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem megy az egyetem és megcsináltál valami értelmesebb okj-t, akkor utána azonnal kezdhetsz munkát keresni. Ennyi előnyöd származhat belőle. Így én nem mondanám annyira feleslegesnek.
2016. szept. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
52%
#4: Ez fordítva is igaz, ha nem megy az egyetem, kiléphetsz, és mehetsz egyből OKJ-re, aztán meg kereshetsz állást. A munkavállalásig eltelt idő pedig ugyan annyi marad.
2016. szept. 5. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
47%

#5 Ez igaz, de ha 18-19 évesen megy az ember egyetemre nem biztos, hogy annyira komolyan tudja venni amennyire kell.

De teljesen igazad van úgy is mehet természetesen, csak egy sikertelen egyetemi túra után nem biztos, hogy annyira "élvezné" azt az OKJ-t.De ,ha egyetemi szakához közeli okj-t rak akkor még lehet az egyetemi dolgok is besegítenek az OKJ-ba.


TL;DR: teljesen mindegy 25 éves koring (azt hiszem) az első okj ingyenes

2016. szept. 6. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!