Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi lesz a helyzet azokkal a...

Mi lesz a helyzet azokkal a tanárokkal, akiket a jövőben be fog iskolázni a munkahelyük? Hogyan fogják elvégezni az osztatlan tanárképzést, amikor ez a fajta képzés csak nappali tagozaton létezik?

Figyelt kérdés

Engem nem érint ez a téma, csak kíváncsi lennék. :)


Mivel idén indul utoljára tanári mesterképzés, a jövőben csak az osztatlan tanárképzés lesz az egyetlen járható út.

(A 3 évnyi alapképzés + a 2 év mesterképzés fordító-tolmács diplomát biztosít.) Ha valakit mondjuk arra kötelez a munkahelye, hogy végezzen el egy francia-rajz, testnevelés-ének szakot (mindegyik hiányszak, ezért hoztam ezeket a szakpárosítást példának), hogy fogja elvégezni az illető? Tudtommal levelezőn nem létezik tanárképzés, tehát csak nappali tagozaton indul. A biztos állással rendelkezők pedig nem hinném, hogy felrúgják a munkájukat pusztán a tanulás miatt.



2016. szept. 4. 19:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Sehogy nem fogja elvégezni.. mert incs pénz a beiskolázásra.. egy tanárnak.. ha lenne levelezőn akkor sem lenne félévente 200-300ezer ft-ja a tandíjra és ezen felül az utazás, a szállás étkezés taneszközök beszerzésére... a többiről nem is beszélve.... a munkáltató sokszor még a bérelteket is nyögve nyelősen késve fizeti ki,továbbképzéseket nem finanszíroz akkor beiskolázna? Gondolkodj!
2016. szept. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Erre nem gondoltam.. :( És ha valaki olyat iskoláznának be, akinek lenne rá kerete? Ez esetben mi történne?
2016. szept. 8. 11:47
 3/4 anonim ***** válasza:

Tök mindegy nem iskoláznak be.. ilyen már nincs mióta megváltoztak a fenntartók... miért te vállalnád? két szak esetében a tandíj akár fél millió is lehet/ félév...


Egyébként melyik tanárnak van erre kerete?

2016. szept. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

17 éve tanítok. Már egy jó ideje nem nagyon támogatják a tanárok új szakhoz való jutását. Na jó talán az erkölcstan (talán most etika a neve) kivétel, de ez inkább csak a politikai akarat miatt van.

Én most éppen szakvizsgázom. Szerencsére sikerült egy banki alapítvány támogatását megszerezni így csak 28 ezerbe kerül félévente. Ebben a tanévben szombatonként van, de a következő tanévben péntekenként lesznek az óráim. A főnököm nem nagyon akar elengedni, mert akkor pénteken ki tartja meg a matematika órákat. Szóval számomra már nem az a kérdés, hogy ki fizeti ki a tandíjat, hanem az , hogy elengednek e munkaidőben egyetemre.

2017. febr. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!