Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mik a főbb különbségek a...

Mik a főbb különbségek a csillagászat és az űrkutató-távérzékelő (geofizika) szak között?

Figyelt kérdés

2016. szept. 6. 20:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Az űrkutató-távérzékelő szak túlnyomórészt teljesen mást tanul, mint egy csillagász. Nekik is megvannak az alapok, mint például az asztrofizika.. de magukról a csillagokról, azok fejlődéséről... stb. illetve hasonló dolgokról nem tanulnak. Egy űrkutató-távérzékelő inkább a Földdel, a Földet körülvevő térséggel, esetleg exobolygókkal - bár ez már inkább csillagászat - de leginkább műholdakkal és különféle űreszközökkel foglalkoznak. Nehéz erre így tömören jól válaszolni, mert hasonló a két szak, de mégsem ugyanaz. Ha még érdekel a válasz szólj, és elküldhetem a két szak tantervi hálóját.
2017. febr. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltál, nem gondoltam, hogy valaha kapok bármilyen választ. :) Megkerestem a szakok tantervét, nagyjából tiszta már a kérdésemre a válasz. Elsődlegesen arra voltam kíváncsi, hogy mit is csinál egy geofizikus ezen a területen, mert abba az irányba tervezek továbbmenni.
2017. febr. 12. 21:18
 3/3 anonim ***** válasza:
Még egy jó tanács: mindenképpen tanulj meg programozni, az mindegyikhez kelleni fog, és ha mégsem sikerül elhelyezkedni ezen végzettségek valamelyikével, még mindig elmehetsz máshová programozónak. Python, Java, esetleg Matlab.
2017. ápr. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!