Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Melyiket válasszam? Csillagász...

Melyiket válasszam? Csillagászat, vagy geofizika? Eléggé tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem a fizikát, matematikát, a csillagászatot, és a földfizikát is. Pár héten belül szakirányt kell választanom, és még mindig nem tudtam dönteni. Tudtok tanácsot adni? Elhelyezkedésről mondani esetleg valamit? Összegezve a csillagászatot érdekesebbnek, vonzóbbnak tartom, geofizikánál viszont biztosabb állásról beszélnek, és döntésképtelen lettem.


Köszönöm, ha válaszoltok!


2014. máj. 16. 14:54
 1/10 anonim ***** válasza:
57%

hát, ha rám hallgatsz, akkor felveszed a geofizikát és az első fizetésedből veszel egy tükrös teleszkópot. :)


a csillagászat nagyon szép, nagyon izgalmas, valószínűleg még alapjaiban fogja megrengetni a világképünket, de akkor is csak egy hobbi. persze az nagyon jó, ha az ember meg tud élni a hobbijából, de ez azért annyira nem jellemző.

válaszd azt, amiből meg tudsz élni és tudod finanszírozni a hobbidat. így leszel boldog ember :)

2014. máj. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szia! Nagyon köszönöm a válaszod! Ezek szerint te is úgy gondolod, hogy geofizikával jobbak a lehetőségek a jövőre nézve? Ez elég fontos szempont, tekintve, hogy mind a kettő nagyon nehéz képzés, nem szeretnék a végén hoppon maradni.
2014. máj. 16. 16:15
 3/10 anonim ***** válasza:
Csillagász sajnos ilyen, ha Magyarországon tervezel, akkor inkább olyanra gondolj, mint tanítás valamelyik egyetemen és MTA. Nem fogsz meggazdagodni, bár azért hosszas és kitartó munkával megtudsz magadnak mindent szerezni, de ha külföldre mész, valószínű, hogy pénzügyi bajaid nem lesznek. Geofizikáról nem tudok nyilatkozni.
2014. máj. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
a geofizikának rengeteg olyan része van, a mindennapi élet sok területén hasznosítható a földhőtől kezdve az ásványkincs kutatáson át egészen az épületek alapozásáig. biztos több benne a munkalehetőség, mint a csillagászatban.
2014. máj. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hát, a különbség ég és Föld!
2014. máj. 18. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 szpeti1991 ***** válasza:

Szia! Én geofizikus MSc-s vagyok az ELTE-n, ismerek csillagászokat is.

Elöljáróban, azért a geofizikában sem dobálják ma már utánunk a munkalehetőségeket, főleg az iparban van telítve a szakma. Azért kutató pályára be lehet kerülni (doktorival az egyetemre, vagy MFGI-be), szóval az biztos, hogy geofizikusként nem reménytelen elhelyezkedni, sőt, a tavaly végzettek közül (kb. 15 ember) majdnem mindenki (talán egy kivétellel) szakmán belül helyezkedett el, de azért nem mindenki olyan területen, ahol szeretett volna, vagy ahol igazán jól keresne.


A csillagászattal én is kacérkodtam, de ezzel a szakiránnyal tényleg nincs sok remény, maximum külföldön és kiemelkedő szakmai tudással. De azért számít, hogy ha szereted, jobban, mint a geofizikát, akkor azért nem kárhozat ezt választani :)


Van áthidaló megoldás is: nálunk az MSc-n két szakirány van: kutató geofizikus és űrkutató geofizikus. A kettő eléggé elkülönül. Előbbi a hagyományos geofizikai problémákkal foglalkozik (szénhidrogének, nyersanyagok kutatása, szelvényezések, lemeztektonika, ilyesmi), míg utóbbi a Föld körüli térség fizikájával (palzmaszféra, ionoszféra, magnetoszféra, tágabb értelemben a Naprendszer is, földszerű bolygók főleg) ÉS távérzékeléssel. Ez azért már közelebb áll a csillagászathoz, nemde? :)


Tény, kevesebb űrkutató geofizikusra van szükség, de kevesen is mennek (idén négy fővel indult, elmúlt években egyáltalán nem), szóval szerintem annyit azért felszippant a szakma.


Remélem, tudtam segíteni :)

2014. máj. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
kedves utolsó válaszoló, nagyon sokat segítettél :) azthiszem akkor a geofizika mellé teszem a voksom.
2014. máj. 26. 22:58
 8/10 A kérdező kommentje:
Végül így is lett, felvettek geofizikára! Azthiszem, nem bántam meg! :D
2014. júl. 24. 13:25
 9/10 anonim ***** válasza:
Gratulálok, fizika az fizika, mindenhogy szép. :-D
2014. júl. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszi! igen, én is így gondolom! alig várom már az új tanévet :))
2014. júl. 26. 00:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!