SZTE, ELTE, SZIE?

Figyelt kérdés
Olyanoktol kernek segitseget aki valamelyik egyetemen mar elvegezte tanulta a biologia alapszakot. Eloszor is szeretnem tudni hogy biologia alapszakon hol mennyi a pontszam es hogy indul e 2017ben. Masodszor ki melyiket ajanlja. Egesz nap kerestem de nem talaltam 2017es jegyzeket.

2016. szept. 7. 20:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Azért nem találtál erről semmi információt, mert lehetetlen dolgot keresel. :D

A ponthatár a jelentkezőktől függ. Egyébként szerintem biológián 280 az állami alapponthatár (de javítson ki valaki, ha tévedek), de végül annyi lesz a ponthatár, amennyi a legalacsonyabb pontszámú felvett jelentkező pontja. Tehát ha pl. felvesznek 50 embert, és az utolsó 380 ponttal jutott be, akkor 380.

Idén Szegeden 280 volt, ELTE-n 363, SZIE-n 415. Jövőre is valószínűleg így valahogy lesz a ponthatár, +-20 pont a jelentkezőktől függően (kivéve Szegeden, ahol ennél kevesebb nem lehet).

És igen, nyilvánvalóan indul 2017-ben, ha lesz elég jelentkező. És nagyon kétlem, hogy ne lenne.


Személyes tapasztalatom nincs egyik egyetemmel sem, a biológia alapszakkal meg főleg nem. Olyat szerintem nem is fogsz találni, aki mindhárom egyetemet megjárta, így össze tudná hasonlítani őket. :D

2016. szept. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Azt jövőre már nem is SZIE, hanem az Állatorvostudományi Egyetem indítja.
2016. szept. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 proxilla frez válasza:

Ha még aktuális: ELTE-t kerüld el meszzire. Ha biosz akkor szerintem egyértelműen Szegeden kapod a legjobb képzést. Az ELTE-nek annyi előnye van, hogy maguk a szakdolgozói helyek elég jók tudnak lenni.

Pénz is Szegeden van a konvergencia program miatt. Itt a központi régióban meg semmi.

ELTE-n végeztem biosz bsc-t.

A 2017-es ponthatárokat azért nem találod, mert még nem zajlott le a felvételi. A felvételi pontokat mindig az adott szakra jelentkezők pontjaiból számítják. PL elte bioszra jelentkeznek 50en, 20at vesznek fel, akkor az 50ből a 20 legmagasabb pontszámút veszik fel. A korábbi évek pontszámait nézd, általában nem nagyon változnak. ELTE bioszra nem nehéz bejutni elvégezni már annál durvább

2016. dec. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!