Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszihiáter vagy Pszihologus?...

Pszihiáter vagy Pszihologus? Mi is a különbség?

Figyelt kérdés

Keresgéltem az interneten, de még mindig nem nagyon tudom a különbséget.

Ugye a Pszihoglógiának vannak különboző ágazatai (terapeuta stb.), hova tartozik az, ha valaki egy intézményben szeretne dolgozni (nem iskola, óvoda), ami mentálisbetegek számára van fenttartva?

Igazából mindigis érdekelt, hogy beteg emberekkel foglalkozzak, segítsek nekik (nem mint ápoló, hanem orvos). Van egy kis időm még ezen gondolkodni, de szeretnék már most informálódni a szakmáról.


2016. szept. 8. 11:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A pszichiáter az ORVOS, a pszichológus nem.

A pszichiáter betegekkel foglalkozik, a pszichológus nem.

De ez csak sarkítás, van picike átfedés azért.


Ha pszichiáter akarsz lenni, mentálisan sérült emberekkel foglalkozni és gyógyszeres terápiát vezetni, akkor orvosi egyetemet kell végezned.

Ha pszichológus szeretnél lenni, egészséges, de életükben valahol elakadt, krízist átélt emberekkel szeretnél foglalkozni, (és még ezer másban segíteni, hosszú felsorolni), akkor bölcsészkar, pszichológia szak.

2016. szept. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%
Egyiket sem tudod leírni, így ne is gondolkodj ezekben.
2016. szept. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
25%
Pszhichiáter írhat fel gyógyszert, pszichológus nem.
2016. szept. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#1: köszönöm szépen a gyors választ!

#2: Most én is jövök a mainstream "telefonról írtam" dumával. Most viszont billentyűzeten koptatom a rányomtatott írásjeleket. Ha valaki nem tud helyesen írni miért is ne mehetne egyetemre orvosszakon tanulni? A mai technika már megengedi ezt a pár elgépelést, hiszen úgyis utánalehet nézni, de még az autokorrekt is a rendelkezésünkre áll.

Arról nem is beszélve, hogy milyen helyes és szép kézírása van egy pár orvosnak. :)

(Nyugodtan kommentelheted az ebben lévő pár mondatban is a hibákat, egész biztosan található benne egy pár)

2016. szept. 8. 15:03
 5/5 anonim ***** válasza:
59%
Fú, még a kimagyarázásod is szánalmas. Inkább menj politikusnak.
2016. szept. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!