Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a különbség a pszihiáter...

Mi a különbség a pszihiáter és a pszihológus között?

Figyelt kérdés

Valószínű pánikbeteg vagyok, az elmúlt 2 hónapban 3 szor kapott el rendesen. kb 2 napja az ügyeleten kötöttem ki. És ott a doki írt véleményt hogy menjek a háziorvoshoz és küldjön a pszihiátriára. Hétfőn kérek időpontot.

azt mondogassák hogy pszihés eredetű ez a dolog.

A pszihiátrián mi fog történni, mit csinálnak velem.

Vagy pszihológus jobb lenne.

Jaj tisztára kivagyok!

26/L


2013. jún. 1. 10:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A pszichiáter írhat fel neked gyógyszert, a pszichológus nem. A pszichológus beszélgetéssel gyógyít, kiderül a beszélgetések során, hogy mi okozza a pszichés gondokat. Mert hogy nem attól gyógyul meg valaki az ilyen gondokból, hogy gyógyszert szed, mert az csak tüneti enyhítés, a problémák elfedése, a megoldás az, ha kiderül, mi miatt van a szorongás, a pánik és azt kezelik, arra van megoldás, arra vannak technikák.

Én magam szintén pánikbeteg vagyok és más szorongásos betegségem is van.

Én első körben pszichiáterhez kerültem, oda utalt a háziorvos, de ott azt mondta a pszichiáter, hogy nem látja nálam megoldásnak és szükségesnek a gyógyszert, hanem inkább átküld pszichológushoz, mert ott majd rendbe jövök. És így is lett! Január óta járok, most már csak ritkábban, de nagyon sokat javultam. Teljesen még nem gyógyultam meg, mert nálam sok minden közrejátszott, de nagyon jó úton haladok. Inkább már a vége felé tartok.

2013. jún. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Örülök hogy már kifelé lábalsz belőle!! Én még csak most kezdem el, nem akarnám hogy csak gyógyszerekkel tömjönek .

Mert nekem is sokminden történt az életemben amit valószínű nem bírok feldolgozni. Szerinted majd engem is átküldenek pszihológushoz? Vagy átkérjem magam vagy mit csináljak?

Meg akarok gyógyulni mert már kivagyok teljesen a folyamatos rettegéstől hogy ugyan mikor kap el megint a roham:((

És neked hogy jönnek a rohamok?

Nekem: először elkezd zsiborogni valamim , utána az egész testem, elkezdek agyalni hogy mi lesz most , elkezd a szívem nagyon kalimpálni szinte a torkomban , alig kapok levegőt , szúr a mellkasom meg nyom, hányingerem van, nem tudok megmaradni egy helyben, elkezdek félni hogy most meghalok és nincs körülöttem senki, nem tudok szólni senkinek, nagyon ideges leszek , jön a remegés hideg nyirkos a kezem.

Nagyon rossz!

2013. jún. 1. 10:33
 3/8 anonim ***** válasza:

Hogy lekopogjam, nekem már nagyon rég nem volt erős rohamon. A hosszú hónapok során, kicsit magam is megtanultam kezelni a rohamokat és inkább kimentem, emberek közé mentem, nekiálltam valamit csinálni, amikor éreztem, hogy kezd úrrá lenni rajtam a pánikhangulat. És így tényleg gyenge rohamokkal megúsztam.

Nálam is tipikus szívinfarktus tüneteket produkált a pánikroham. Légszomj, heves szívdobogás érzés, mellkas szúrás, szédülés, halálfélelem...

De más dolgok miatt is szorongtam, így más betegségre jellemző valós, de nem reális tüneteket is produkáltam és tulajdonképpen jó 2 év nem kezelés után kerültem orvoshoz legnagyobb szerencsémre.

Amúgy nekem mellette jógázni is sikerült és úgy még gyorsabb volt a gyógyulási folyamat.

Ma már pánik közeli hangulatba se kerülök. Néha még visszaesek bizonyos dolgokat tekintve, érzelmileg, de szerencsére hamar kapcsolok, hogy mit kéne tenni.


Amúgy szerintem megbeszélheted a pszichiáterrel, hogy te beszélgetni is szeretnél és szeretnéd egy pszichológus segítségét is igénybe venni. Vagy a háziorvossal megbeszélni. Mert ha szükséged van rá, akkor tényleg sokat segíthet. Viszont ehhez partnernek kell lenni.

2013. jún. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A pszichiáter orvos, a pszichológus bölcsész.


Mindkettő alkalmas lehet a pszichés kezelésre, de csak akkor, ha terápiás kiképzést (2 év posztgraduálisan) is kapott.

Nézd meg a youtube-on:

"Út a nyugalomhoz, a lelki egészséghez"

"Mire jó a hipnózis"

"Lelki bajok, megoldások"

sorozatokat.

2013. jún. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen hogy írtatok!!! Azt gondolom hogy nekem is sokat segítene a beszélgetés , mert szeretek beszélgetni, és nagyobb hatással van rám mint akármi! Mert az ügyelten mikor mentem olyan doki volt szerintem aki érthet az ilyesmihez mert akkora nyugalmat adott a szavaival. Nem tudom hogyan tudnám kezelni ezeket a rohamokat, hogy ne pánikoljak be teljesen. Ja meg azt mondta a doki hogy hiperventillálok, tehát nagyon felpörgetem magam. És ezt szerintem gyógyszerekkel nem tudom kezelni, hanem inkább jó tanácsokkal , ötletekkel, mit csináljak ha érzem hogy jön meg ilyenek. Gondolom ilyenket beszélgetnénk a pszihológussal:)
2013. jún. 1. 10:54
 6/8 anonim ***** válasza:
a pánikrohamnak olyan okai szoktak lenni, amiket pszichoterápiával lehet kezelni és gyógyítani, de még e mellett is szoktak gyógyszert felírni, amit később el lehet hagyni
2013. jún. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

ha rossz szakember, akkor a pszichológus kevesebbet tud ártani, mivel nem írhat fel gyógyszert


általában a pszichológusok emberibbek

2013. jún. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mégegyszer hogy írtatok!!!!!
2013. jún. 1. 11:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!