Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a különbség a pszihiáter...

Mi a különbség a pszihiáter és a pszihológus között?

Figyelt kérdés
2010. szept. 24. 23:58
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
A pszichiáter gyógyszeresen kezel, a pszichológus a lelket. De együtt is tudnak közreműködni egyes idegrendszeri betegségeknél. Például stressz, pánik, vagy depresszió.De a
2010. szept. 25. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
az első orvosit végez, utóbbi csak BTK-t.
2010. szept. 25. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
A pszichiáter már súlyos eseteket kezel (pl a kórházban a pszichiátria), a pszichológus pedig a lélekkel és az emberek problémáival foglalkozik.
2010. szept. 25. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
ELTÉ-n már PPK. Egyik orvos a másik nem.
2010. szept. 25. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Köszi mindeninek!Azért tettem fel a kérdést mert nem tudom kihez forduljak!Akkor a pszihológushoz?
2010. szept. 25. 12:25
 6/20 anonim ***** válasza:
szerintem igen
2010. szept. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
0%
Pszichológus hamarabb vesz ember számba!
2010. szept. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
51%

Utolsó, ilyet ne mondj! Benne van a segítés etikai kódexében az emberekkel, kliensekkel való tiszteletteljes, sőt ebben a szakmában emberséges bánásmód!

Én generalizált szorongással és pánikkal voltam először 4 pszichológusnál, nem sokat tudtak segíteni, esetleg lelkileg egy kicsit. Viszont a pszichiáteremnek összecsókolhatom a lába nyomát. 5 beszélgetésem volt vele (45 percesek), gyógyszer is írt fel, nagyon hatékony volt.

Hát lényeg amit már leírtak, hogy a pszichológus elbeszélget, lelkileg segít, a pszichiáter pedig a szervezet felbomlott rendjét állítja vissza gyógyszerrel, de emellett-mint esetemben is- pszichoterápiát is alkalmazhat.

Minden ember és szakember más, és bizonyos esetekben a gyógyulás nem csak az akaraterő kérdése.

2010. szept. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Sajna még mindig nemtudom kihez forduljak!A következő problémákkal:nem alszom jó rég óta(nem tudok elaludni jár az agyam mindenen),sokat sírok van mikor ok nélkül,érzékenyebb vagyok,sokszor idegbeteg,és nagyon sokat stresszelek van mikor ezt is ok nélkül!És már nagyon kivagyok bukva!Szerintem depressziós vagyok!Elég sok rossz dolog történt már velem és úgy néz ki még nincs is vége!Gyenge vagyok!Nincs akarat erőm és segítség nélkül nem menne a gyógyulás!:(
2010. szept. 25. 22:42
 10/20 anonim ***** válasza:

Szerintem pszichológushoz kéne elmenned

És csak nyugi Kitartás! Tudom könnyű mondani, de minden jobb lesz majd hidd el!

2010. szept. 26. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!