Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van olyan főiskola/egyetem...

Van olyan főiskola/egyetem ahol nem nézik az érettségiért kapott pontszámokat?

Figyelt kérdés
7 éve érettségiztem, nem akartam anno továbbtanulni, ezért nem sikerült valami fényesre az érettségim. Most viszont elszeretnék menni valamilyen felsőoktatásba.

2016. szept. 8. 14:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Aminek teljesen más felvételije van. Pl. MOME. (Mondjuk meglévő érettségi ott is követelmény.)


De mondjuk oda még nehezebb bejutni kb., illetve gondolom nem művész szeretnél lenni...


Szóval nem nagyon van más opciód, mint újra érettségizni. Ha leírod a meglévő eredményeidet (érettségik eredménye %-ban, 5 tantárgy utolsó két évvégi jegye) akkor esetleg többet is tudunk segíteni, hogy milyen lehetőségeid vannak.

2016. szept. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Felvi.hu-n meg tudod nézni hova milyen tárgy eredménye kell. Lehet duplázni és csak 2 tárgyat figyelembe venni. De valami kell mert ez a felvételi rendszer. Ha nem jó a jegyed, újra érettségizhetsz.
2016. szept. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát, akkor mi alapján vegyenek fel? Két szép szem? :-) Akkor minden hülye menne. (Így is több megy, mint kellene.) Érettségizz újra, ezt megteheted bármikor. Főleg hogy te már érettségiztél, így nem lenne számodra új a gimnáziumi tananyag. Ha meg ezt nem tudod megcsinálni, akkor az egyetem végképp felejtős, hiszen oda több kell majd. Szóval nagyon más lehetőséged nem marad.
2016. szept. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!