Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érettségi követelmények?

Érettségi követelmények?

Figyelt kérdés
Azt szeretném kérdezni, hogy hogyan működik a felvételi pontozás egyetemre, főiskolára? Mert nem értem, hogy hogyan állhat össze az 500 pont, valamint, hogyha egy szaknál 2-3 érettségi tantárgy van követelményként akkor a többi nem számít? És az emelt és közép szintű érettségik pontjai érdekelnének még. Köszönöm.

2016. szept. 8. 19:31
 1/3 anonim ***** válasza:
59%
felvi.hu
2016. szept. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
500 pont a max. Ezt kétféleképpen jöhet össze. Számíthat az 5 érettségi átlag (100 pont), jegyek (100 pont) és a két általad vitt tárgy (2*100 pont) plusz még a pluszpontok. Vagy pedig a két vitt tárgyad pontját duplázod meg, ekkor nem számít a többi eredmény, de ez keveseknél jön össze, hogy jobb lenne. Ehhez is jön még a plusz szerezhető 100 pont. Ha több tárgy van megadva neked akkor is csak kettőt néznek, azt a kettőt ami a legjobban sikerült vagy amiből van érettségid. A középért nem jár plusz pont, azt csak leteszed, az emeltért pedig adnak plusz 50et, így pl. ha teszel kettőt belőle akkor meg is van a plusz 100 pontod
2016. szept. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A felvi.hu-n nem találtam ilyet de ha leírnád, hogy mely menüpontokban találom meg azt megköszönöm. A második válaszolónak is köszönöm és még azt is szeretném tudni, hogy van egy szak oda mondjuk kérnek angolt, matekot, törit, és ha én egy választott tantárgyból vagy magyarból (amik kötelezőek) is emeltezek, de ott nem kérik ezt a kettőt, akkor azért az még jobban számít mint a közép, nem?
2016. szept. 13. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!