Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha termeléstámogató mérnök...

Ha termeléstámogató mérnök szeretnék lenni akkor milyen szakot kell végeznem?

Figyelt kérdés

#egyetem #mérnök #termeléstámogató
2016. szept. 9. 20:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Ezeket a fantázianeveket rendszerint a hazánkba betelepült multicégek használják, mert valahogy el kell nevezni azt a sok embert aki feleslegesen van ott. Ilyen szak, (illetve szerintem még szakirány se) nem létezik. Ugyanúgy mintahogy nincs projektmérnök vagy folyamatmérnök sem. Egyébként ilyen pozícióba be tudsz kerülni egy gépészmérnöki végzettséggel. Viszont ha már elvégzel egy gépészmérnökit érdemes valami komolyabb céget keresni (ami nem a bosch,audi,mercedes, stb.) , ha már annyit szenvedtél az egyetemen. Az említett cégeknél ugyanis legfeljebb egy középszerű valaki lehetsz mindig is, hiszen a nagyfőnökök úgyis a külföldi górék. Arról nem is beszélve, hogy szerintem k.a unalmas 5-10 éven keresztül ugyanazon a gyártósorral foglakozni minden nap. Nekem volt "szerncsém" ilyen cégnél lenni (bosch) , a nyári gyakorlatotomat itt végeztem. Igazságszerint nevetséges az egéz, hogy ugyan azt csinálják minden nap, mégse működik semmi úgy ahogy kéne , pedig azt hinné az ember, hogy 3 év elég egy gyártósort kiismerni, de náluk ez mégsem így van. Jól néznénk ki, ha egy egyedi gyártásban megrendelt hajtóműtengely gyártása 3 évbe tartana..

Egyébként én most januárban fogok végezni, de szerencsére már tudom, hogy milyen cégeket kell messzire elkerülni, persze mindenki mást szeret.

2016. szept. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ ! A gépészmérnökök mennyire keresettek, nehéz elhelyezkedni vele ? :)
2016. szept. 11. 14:46
 3/3 anonim ***** válasza:
Hiányszakma ezért bőven lehet válogatni az álláskínálatokból. Jelenleg a TOP3 legkeresettebb szakmában biztos vagyok benne,hogy benne van. Sokan kezdik el ezeket a szakokat, de a végére már jóval kevesebben maradnak. Mi 300-an kezdtünk, de most januárban, időben diplomázni csak 50-60-an fogunk.
2016. szept. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!