Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Biológia-kémia emelt szintű...

Biológia-kémia emelt szintű érettségivel milyen egyetemre mehetek?

Figyelt kérdés

Nagyon érdekel ez a két tantárgy sőt még a matek is. Szerintetek mivel van több esélyem jó felvételi, állásra, fizetésre? Nyitott vagyok mérnöki irányra, egészségügyre. Idáig a gyógyszerészetben gondolkodtam de érdekel más is.

Mi lenne a legelőnyösebb?



2016. szept. 4. 14:05
 1/6 anonim ***** válasza:
A biotechnológia most nagyon feltörekvőben van. Mire elvégzed az MSc-t, nagy piaca lesz várhatóan. ezért én a biomérnök képzésre gondoltam mint legideálisabb lehetőség. Én vegyészmérnökit végeztem, és tudom, hogy a biósoknál a matek-kémia-biosz közül 2 szokott menni az embereknek, de mivel mindenki max 2 tárgyat tanul középsuliban emelt szinten, ezért a harmadikkal küszködnek. Ha neked mind a három jól megy, te leszel ott a király :D A mérnök kezdőfizetése talán nem eget rengető, de pár év alatt feljebb lehet tornászni magad, jók a karrierépítési lehetőségek, összességében nézve nagyon jó megélhetési forma.
2016. szept. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Melyik fakt lenne a legideálisabb a biomérnökhöz?
2016. szept. 4. 14:29
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a biológia-kémia érettségire kéne koncentrálni, ezek közül azt vedd fel amelyik jobban tetszik, esetleg gondolkodhatsz úgy hogy azt veszed fel amelyik nehezebben megy, vagy amelyikre nehezen tudnál egyedül felkészülni. Én a bioszra tippelnék mint célszerű fakt választás, de te jobban ismered magad :)
2016. szept. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Ott nem kötelező a matek emelt is?
2016. szept. 4. 15:13
 5/6 anonim ***** válasza:
A matek biztos hogy nem, de még abban sem vagyok biztos hogy egyáltalán bármilyen emeltet megkövetelnek. Szerintem egy természettudományos érettségit kérnek, mindegy milyen szinten, mivel a matekból legalább a közép úgyis kötelező. De ha véletlenül lenne olyan egyetem amelyik kér egy emeltet, akkor is te döntöd el hogy melyik tárgyból szeretnéd letenni (matekot, kémiát, bioszt és fizikát fogadnak el).
2016. szept. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a sok segítséget!
2016. szept. 4. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!