Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit gondoltok, milyen irányba...

Mit gondoltok, milyen irányba kellene továbbtanulnom?

Figyelt kérdés

Idén, azaz az előző tanév végén érettségiztem, bizonyos körülmények miatt nem mehettem emelt szintre semmilyen tantárgyból, így most pénzügyi-számviteli ügyintéző OKJ-t kezdtem el. Egyelőre nem tudom megmondani, mennyire az én műfajom ez az egész, csak abban vagyok biztos, hogy az érdeklődésem alapvetően az ember, a társadalom és a bölcsészettudományok felé húz. Az alapján, amit eddig összeolvastam, a szociológia pl. pont az én szájízemhez való, az egyetlen probléma vele, hogy elhelyezkedés szempontjából nem számít hasznosnak itt, Magyarországon. Ez végképp igaz a szabad bölcsészetre (azon belül filozófiára), pedig maga a tananyag biztosan tetszene nekem. Pszichológiában is sokáig gondolkodtam, csak aztán rájöttem, mennyire esélytelen elérnem a 420-50 pontos alapkövetelményt, illetve el tudnám képzelni magam műfordítóként, amennyiben sikerülne fejlesztenem a nyelvtudásomat.

Gimiben a legnagyobb erősségem az irodalom és a matek volt, és úgy érzem, tudnék olyan munkát végezni, amihez az utóbbira szükség van, szívesen foglalkoznék akár statisztikai adatokkal. A nagyon pörgős, üzletelős hivatások nem nekem valóak, és azok sem, amelyekben nagy hangsúlyt kap a nyilvános szereplés vagy a számomra idegen emberekkel való kommunikáció. Történelemből tervezek szintemelőt tenni jövőre, nyelvvizsgám egyelőre nincs, úgyhogy induljunk ki abból, hogy nagyjából 380 felvételi pontot sikerül majd összeszednem (nagyon szerencsés esetben 400-at). Mi az a szak, amivel viszonylag könnyen találhatnék nem rosszul fizető állást a későbbiekben, és még ha nem is álmaim netovábbja, képes lennék elviselni masszív vergődés nélkül?



2016. szept. 10. 13:56
 1/1 A kérdező kommentje:
Azt még hozzátenném, hogy fizetős kizárva.
2016. szept. 10. 14:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!