Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kutatóorvos szeretnék lenni,...

Kutatóorvos szeretnék lenni, Debrecenben, vagy Pesten érdemesebb továbbtanulnom?

Figyelt kérdés

Kiderült anyukámról, hogy valami daganata van, valószínűleg rosszindulatú (még szövettanra várunk..)

Eddig is orvosi volt megcélozva, gondolkodtam kutatóorvoskodásban, de most kezdem tényleg komolyan gondolni. Nincsenek olyan illúzióim, hogy én odamegyek és seperc alatt feltalálom a rák ellenszerét, de ha tudnék hozzátenni a dologhoz, már úgy érezném, hogy megérte.

Debreceni vagyok, de Pesten lakik tesóm meg nagymamám, meg csomó ismerősöm, így végülis oda felmehetnék tanulni. Nem tudom, van olyan, hogy az egyik egyetemen nagyobb hangsúly van a kutatáson?

Nyilván nagyon meg kell fontolni a dolgot, mert alapjáraton szeretem én Debrecent is, meg lehet nem jó, ha én is (mint legkisebb gyerek) itt hagyom anyukámat, főleg ha valami komolyabb baj is lesz. Meg ugye Pesten a szállás, a kaja, az utazás csak plusz költség, ami nem tudom mennyire lenne meg... Vagyis megoldanánk, mindenemet kifizeti anyukám, de nem akarok én azért felmenni, hogy aztán csak annyi legyen a haszna, hogy kidobjunk az ablakon havi százezreket (nem tudom, ez mennyire túlzás..)

Szóval, értitek.

Elsősorban a két egyetemről kellenének infók, köszönöm! :)


2016. aug. 6. 19:38
 1/2 anonim ***** válasza:
29%
Debrecenben maradnék. Ott igen fejlett a kutatás.
2016. aug. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
29%

Pestre járok, amennyire belelátok a dologba, itt is nagyon fejlett a kutatás, de a helyedben én maradnék Debrecenben. Így, hogy ott élsz, ott vannak a szüleid, nem látom értelmét elköltözni. (Ha majd szeretnél, PhD-zhatsz Pesten.)

Minden jót édesanyádnak és sok sikert neked! :)

2016. aug. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!