Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit szólnátok ha a kitűnő...

Mit szólnátok ha a kitűnő tanuló gyereketeknek a tornatanár egyest adna mert nem tudta teljesíteni a minimum felülés számot? És ezzel lerontaná a félévi bizonyítványát? Konkrétan meghúzná?

Figyelt kérdés
gondolkodtam már rajta hogy bemegyek és szájba verem. nem akar a gyerek sportoló lenni, nem is arról szól az iskola.... lehet jobban tenném ha felmentetném? nagyon könnyen megoldható a dolog. sok orvos ismerősöm van.
2014. nov. 26. 19:58
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
63%

Ha nem teljesíti azt a minimumot amit a TANTERV előír, akkor meg kell húznia, ez nem elsősorban a tanár döntése.. Az ilyen túlbuzgó majom szülők meg nem valók semmire..

Ha olyan baja van, el kell vinni az orvoshoz.. ez így működik.. minden tantárgyból.. (magyar - dyslexia, matek - dyscalculia, stb...)

2014. nov. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
23%
A legjobb amit tehetsz, hogy felmenteted. Én ahogy emlékszem nem érte hátrány azokat, akik felmentettek voltak. Semmi kiközösítés, vagy hasonló. Bár nem tudom mostanában hogyan viszonyulnak a dologhoz, csak nem változott ekkorát a világ... Az oktatónak pedig minimum egy füles kijárna. :)
2014. nov. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Elsőnek:


túlbuzgó szülő... ez jó! Nem kell elvinnem orvoshoz... egy pillanat alatt szerzek felmentést ha kell. de nem így szeretek játszani, és nem árt a mozgás a gyereknek sem. csupán annyit követeljen tőle, amennyi a gyerek teljesítőképességéhez igazodik!!!! ne többet. Én sem kérem meg egy átlag embertől azt, hogy nyomjon ki 130 kilót 6x, mert hogy nekem ez az edzés tervem, ez alatt bukta...


2. valószínűleg ez lesz. csak nem akartam hogy kimaradjon ebből a dologból... habár már megtapasztalta milyen. ennyi.

2014. nov. 26. 20:12
 4/22 anonim ***** válasza:

hát, szomorúan látom, hogy a tesitanárok még mindig tahók. anno azt mondta valaki, azért, mert azok mennek tesitanárnak, akik élsportolónak tehetségtelenek voltak, ott meg kiélhetik a frusztáltságukat.

anno nekem sem ment a tesi, egyszerűen ügyetlenke voltam, folyton megaláztak órán...ha az iskolai tornaórákon múlik, megutálom a sportot egy életre.

2014. nov. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
rendben, ennyi elég számomra. nem akarom hogy megutálja, majd ha úgy érzi, akkor majd én segítek neki később megerősödni, amikor már nincs fejlődésben. addig nem ajánlatos a testépítés amíg kamaszodik. felmentetem. köszönöm a válaszokat!
2014. nov. 26. 20:15
 6/22 anonim ***** válasza:
75%

Az a kolléga aki felmenti a gyerekedet nem érdemli meg a diplomáját, egyrészt mert valótlanságokat állít a felmentésben, másrészt pedig mert a testnevelés mint primer prevenció hasznos dolog.

Az egy érthető indok lenne, hogy például pszichiáter szakorvos felmenti a magasságtól rettegő gyermekedet a kötélmászás alól. Az is egy érthető felmentés, amikor a szívbeteg, vagy asztmás gyermek csak kíméletesen terhelhető. Ezt egy tesitanárnak el kell fogadnia, azt is el kell fogadnia, hogy egy vékony alkatú fiatal nem fog akkorát dobni, mint a 120 kilós súlylökő, emez meg futni nem fog tudni olyan szinten, mint a vékony futóalkat.

A felülés viszont nem ilyen dolog. Alkattól nagyrészt független, és semmi más nem kell hozzá, csak egy minimális erőnlét, meg akaraterő.

A gyereked nemes egyszerűséggel fizikálisan gyenge! Ezen nincs mit szépíteni, a testnevelés éppen olyan tárgy, mint a matek, lehet erre is gyakorolni, napi öt-tíz perc erősítés (fekvőtámasz, felülés stb.) kifejezetten jót tesz a fejlődő szervezetnek. Szóval teljesen jogos volt a karó, azt meg ki nem sz.rja le, hogy lerontja a bizonyítványát, ha a gyermeked hozzáállása nem volt megfelelő a tárgyhoz?

Annyira bírom az ilyen embereket, mint te. A te fajtád az, aki orrba szájba táppénzre akar menni, mert lusta dolgozni, és azt hiszi, hogy ő sz.rta a spanyolviaszt, mert véletlenül van egy-két ismerőse...


Az igazolás arra van, hogy a beteg gyermeket kímélje, nem azért, hogy anyuci elkényeztetett pici kölyke lóghasson.

2014. nov. 27. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
86%

és hogy egy diák szemszögéből is nézzük: sose voltam jó testnevelésből, de én tudtam köteletmászni, lebírtam futni a coopert es feltudtam huzni magam. 3 as voltam tesibol es kifejezettem DÜHÖS voltam, amikor a kitűnő tanulő 5öst kapott ezekre pedig a gyerek megse próbált felmászni a kötélre és 400 métert se tudott lefutn, LEKOCOGNI megállás nélkül!!!!!

szóval igen, örülök, hogy máshol nem elfogultak a tanárok. attol még hogy valqki kitűnö tanuló, nem érdemli meg, hogy kivételezzenek vele! nem több semmivel sem az osztalytarsainal!

2014. nov. 27. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

1 kötve hiszem hogy te orvos vagy.

2 nem ismersz, nincs jogod ilyen vélemény alkotni egy szerető apáról.

3 nem hiszek én semmit, de nem 1-2 embert ismerek, ebben tévedsz. nagyon sok emberrel vagyok kapcsolatba, mi testépítők, segítjük egymást.


holnap pedig felfogom hívni az egyik közeli orvos barátomat, és megmondom hogy igényem van a felmentésre. nem fog érdekelni az hogy neked keserű volt a szőlő, vagy esetleg még most is az. tudod az ilyen emberek mint én érvényesülnek világszinten, és a hozzád hasonló tehetségtelen, alapjáraton szerencsétlenkedő emberek meg mindig sírni fognak a másik sikere láttán. hiába tanulnak az ilyen emberek sokat, hiába végeznek 2 egyetemet, aki talpraesett, életre való, az mindig többre fogja vinni, még akkor is, ha fele annyi időt nem töltött a közoktatásban. Ugyanis ezt nem lehet tanítani. ott általános műveltséget tanulsz, nem életet.


mellesleg a gyerekem olyan mint én, nem fogom kényszeríteni arra ami neki nem megy. iskoláztatni fogom, kitűnő bizonyítványa lesz, ugyan torna óra nélkül... és igen, fogja valamire vinni. A te kölyköd meg majd kesereg az én gyerekem sikerein, és ez így van rendjén, ez az élet. Jó8!

2014. nov. 27. 02:05
 9/22 A kérdező kommentje:

"és hogy egy diák szemszögéből is nézzük: sose voltam jó testnevelésből, de én tudtam köteletmászni, lebírtam futni a coopert es feltudtam huzni magam. 3 as voltam tesibol es kifejezettem DÜHÖS voltam, amikor a kitűnő tanulő 5öst kapott ezekre pedig a gyerek megse próbált felmászni a kötélre és 400 métert se tudott lefutn, LEKOCOGNI megállás nélkül!!!!!

szóval igen, örülök, hogy máshol nem elfogultak a tanárok. attol még hogy valqki kitűnö tanuló, nem érdemli meg, hogy kivételezzenek vele! nem több semmivel sem az osztalytarsainal!"


nos, akkor nyilván jobban örültél volna ha az a fiú fel lett volna mentve, ahogy az én fiam lesz. Látod neked is jobb lett volna.

2014. nov. 27. 02:07
 10/22 anonim ***** válasza:

Miért kell egyből meghúzni?

Adjanak neki más feladatot is, amiből jobb

A jegyek több mindenből kéne összeálljanak, nem csak egyvalamiből -

2014. nov. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!