Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az emberi erőforrások szakot...

Az emberi erőforrások szakot miért tartják büfészaknak?

Figyelt kérdés

Én még ilyen végzettségű munkanélküliről vagy "krumplisütőről" nem hallottam.

Akiket ismerek és ebben dolgoznak,ilyen diplomájuk van, mind jól keres, nettó 200 ezer felett.


A volt munkahelyemen volt humán menedzser is.Éppen olyan menedzser volt, mint a többi, cégautóval, félmilliós fizetéssel.

De, a fejvadász cégek humánosai is jól keresnek.


Sőt, még külföldön is van lehetőség dolgozni ezzel a diplomával.


De, más jellegű munkakörök is betölthetőek,hiszen lényegében ez is egy közgazdasági szak.


2016. szept. 12. 18:53
 1/1 anonim ***** válasza:

Egyrészt az emberek egy része (jellemzően mérnökök (én is az vagyok, no offense), és egyetemet csak távolról látók) szeretik minden szakra azt mondani, hogy büfészak, mert ettől sikeresebbnek, menőbbnek érzik magukat.

Másrészt egy munkahelyen ha körbenézel, azt láthatod, hogy a HR-esek soha nem dolgoznak (nyilván túlzás), mindig csak kávézgatnak, beszélgetnek, röhögcsélnek, cserébe mindig mindenről tudnak, és meglepően nagy szavuk van olyan dolgokban, ami lényegében nem az ő szakterületük. Most szeretném leszögezni, hogy habár én is így érzem, nyilván tudom, hogy ez a valóságban nem így van, de ettől függetlenül az emberek nagy részében ez a kép él a HR-esekről. Mivel pedig az emberi erőforrás menedzsment az a szak, ahol képzik ezeket a sokak által nem sokra tartott HR-eseket, így a képzést is lenézik.

2016. szept. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!