Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt biológia érettségire...

Emelt biológia érettségire készülés egyedül vagy tanárral?

Figyelt kérdés

Emelt szintű biológia érettségire egyedül is fel lehet készülni, vagy jobb inkább tanárral készülni?

Az alapokkal tisztában vagyok, tehát nem 0-ról indulnék!



2016. szept. 13. 08:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Emberfüggő. De szerintem fel lehet készülni tanár nélkül is egy átlagos képességű embernek, ha szán rá elég időt.

Maximum annyit érdemes csinálni, hogy tanulás közben összegyűjtöd azokat a témákat, amiket nem igazán értesz és pár alkalommal elmész tanárhoz azokat a témákat megbeszélni.

De manapság már annyi segédanyag, videó van a neten, hogy szinte bármit meg lehet tanulni tanár nélkül:D

2016. szept. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Simán fel lehet készülni egyedül is, ha elég szorgalmas vagy, tudod magadat motiválni.
2016. szept. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Fel lehet, de sokkal nehezebb. Saját időbeosztásra és ütemtervre lesz szükséged, nem lesz külső iránymutatás. De ha jársz tanárhoz, az sem jelenti, hogy már nem is kell sok energiát befektetned
2016. szept. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem is kérdés, hogy fel lehet. Egyedül én nem jártam tanárhoz az osztályban, és mégis én írtam a legjobb emelt biosz érettségit.


A biosznak a 90 %-a elmélet, ehhez eleve nem értem, miért lenne tanárra szükség. Egyszerűen le kell ülni és meg kell tanulni. Kidolgozott, elmagyarázott feladatokat (pl. genetikánál) pedig mindig lehet találni, és nem is nehezek. A régi biosz érettségiket mind csináld meg gyakorlásnak, de legalább néhányat, mondjuk a legfrissebbi kettőt, hagyj meg a végére és csak akkor csináld meg őket, ha már úgy érzed, eléggé tudod az egész anyagot. Így ez lesz a következmények nélküli tudáspróbád.


Én is azt javasolnám, hogy készíts tervet, hogy mikor mennyit tanulsz, és azt tartsd is be. Te tudod, hogy mennyi dolgod van mellette, milyen gyorsan tudsz tanulni, stb. Ne húzd el, ne hagyd az utolsó pillanatra. Ugyanakkor az anyag annyi, hogy egy egyetemista két hét alatt felkészülne belőle, azért a nem ehhez szokottak nem tudják ezt tartani, illetve nagyon fontos a százalék is. Vannak kifejezetten érettségire felkészítő könyvek, ha ezekből tanulsz, sok időt spórolhatsz, nem kell állandóan mindent keresgélni, összeszedni, azon gondolkozni, hogy az most része-e a követelményrendszernek, avagy nem.


Továbbá ez az egész nem árt az egyetemre való felkészülésben sem, ha esetleg ott folytatnád. Egyetemen senki semmit nem fog szájba rágni, illetve ilyen típusú vizsgából van félévente 6-7 darab.

2016. szept. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Többen feltették már (itt is) ezt a kérdést.

A többiek leírták a lényeget - én csak egy momentumot teszek hozz(a végén).

Szóval a tanár leginkább az időbeosztást, a külső kontrollt, egy plusz motivációs forrást jelent(het).

(Ezért járnak az emberek fitnesz terembe, jógára, fogyi-klubba - ezeket otthon is meg lehetne oldani.)

De nem pótolja ez egyéni felkészülést. Viszont jelentősen megkönnyítheti: mindenre rá lehet jönni egyedül is, kérdés mennyi idő alatt! Meg segít(het) rendszerezni- és rendszerben látni - az információt, ismereteket. Új szempontokat vihet a tananyag értelmezésébe.

Azért fogalmaztam feltételes módban, mert ez nem garantált: van olyan tanár akire igaz, másra kevésbé (vagy egyáltalán nem, de az szerintem már nem tanár...)

Végül: Az egyéni felkészülésnél fokozottan figyelj a követelményrendszere, mert nem a tankönyvet, hanem az abban lévő ismeretanyagot kérik, az alapján állítják össze a feladatsorokat, szóbeli tételeket (és a köv. rendszert jelenleg egyik tankönyv sem fedi le teljesen - aki tud olyat, amelyik igen, írja meg!)

Szóval: ha kellően elszánt, kitartó, motivált vagy, egyedül is menni fog! (Legfeljebb valamivel több időt, energiát kíván tőled.) Mondja ezt egy felkészítő tanár :-)

2016. szept. 14. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!