Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen könyveket ajánlanátok...

Milyen könyveket ajánlanátok az emelt biológia érettségihez?

Figyelt kérdés

Szerényi Nagy biológia feladatgyűjteménye megvan.

Ezen kívül hallottam, hogy jó Fazekas György-Szerényi Gábor Biológia I.-II.

Viszont ez kötetenként 7500 Ft, amire nem szívesen adnék ki ennyit, ha nem éri meg. Sajnos nagyon-nagyon súlyosan le vagyunk biológiából maradva, ezért el szeretnék kezdeni külön tanulgatni, hogy ne az utolsó évben szakadjon a nyakamba minden. Most vagyok 10.-es.


Szerintetek érdemes lenne megvennem azt a két könyvet, vagy ha inkább ne, akkor miből tudnék készülni? Ti miből készültök/készültetek?



2016. ápr. 27. 19:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Mozaikos 10-11-12, neten fent van. Mellé vehetsz még egy-egy könyvet kiegészítésnek -ilyen próbaérettségis vagy tételes könyvre gondolok- lehet bennük hasznos info. Feladatgyűjteményt ha szeretnél, veszel, de jobban jársz az előző érettségikkel.
2016. ápr. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A Fazekas György - Szerényi Gábor-féle Biológia I-II. kétségtelenül nagyon jó könyv, viszont egy emelt érettségihez is néhol túlzás. Egyébként az I. kötetet letöltheted Ncore-ról, elég jó minőségű.


Amiket ajánlok:

- Mozaik könyvek 10-11-12

- Mozaikos Biológia érettségizőknek I-II. kötet (200-207 oldal)

- Mozaikos Biológia feladatgyűjtemény 11-12. (480 oldal, nagyon hasznos!)

+ megrendeltem egy szintén Mozaikos Dr. Németh Endre - Fogalmak és Szómagyarázatok könyvet

Ezeket a Mozaik oldaláról érdemes beszerezni, mert olcsóbb és a legújabb kiadáshoz juthatsz hozzá.


Gondolom feltűnt, hogy szeretem a Mozaikos könyveket :D. Ez kicsit megosztó, sokan a Panemsulis könyveket szeretik, kinek mi. (Szerintem mindig érdemes több könyvből elolvasni 1-1 témát.)

2016. ápr. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Az első kötetet nekem is sikerült megszereznem pdf formátumban, és beleolvasgatva én is kicsit túlzásnak tartom egy emelthez.


A mozaikos könyveket az iskola is megrendeli, és nekem speciel szimpatikusabbak, mint a fentebb említett Biológia I.-II., de nekünk azt mondták, az abban lévő anyag nem elég... ezért gondoltam, hogy itt is megkérdezem a véleményeket. :)

2016. máj. 3. 10:41
 4/4 anonim ***** válasza:
Van a mozaiknak egy olyan könyve is, ami az érettségi követelmnyrendszer szerint írja le az anyagot és elméletileg minden (és csak az) van bnne ami kell az érettségire (emelt és közép) ncore-ról le lehet tölteni, szerintem az jó könyv.
2016. máj. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!