Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Általában a fizetős levelezősö...

Általában a fizetős levelezősökkel minden egyetemen kivételeznek kicsit?

Figyelt kérdés

Nálunk például, igen.

A tanárok sokkal megértőbbek velük, könnyítettek a vizsgafeladatok.Gazdasági matekból is, szinte súgnak nekik.


Pedig, ez az egyetem, bent van az országos top 10-ben.


A tandíj nálunk magas, 200 ezer körül van félévenként.



2016. szept. 13. 21:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem számít magasnak.

Nem hiszem, hogy azért súgnak, mert fizetősök.

TAlán emberségből, mert levelezőre munka, család, stb. mellett járnak emberek.

De ha már itt tartunk, egy levelezős diploma sokszor nem ér annyit, mint egy nappali. Mégis, sokan, akik nem gyerekfejjel tanulnak, erre kényszerülnek.

Neked miért fáj?

2016. szept. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Általában,akik ott vannak, főleg 30 körüliek, az előrelépés miatt diplomáznak.


Az ilyen segítség olyan, mintha pénzért megvennék.


Egy ismerősöm jár oda, el kellett mennie dolgozni, így átkérte magát levelezősre.Ott döbbent rá, hogy mekkora a különbség.


Olyan, mintha egy másik oktatási rendszer lenne.

Mint írtam, a tanárok megértőbben, nem azt az érthetetlen "értelmiségi" megfogalmazást használják, mint nálunk.Nem szívatnak annyira.


Ott is szoktak bukni, de másodszorra vagy harmadszorra mindenki átmegy.

2016. szept. 13. 21:19
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt végletesen általánosítasz, ami jól mutatja, hogy haragszol.

Másrészt igen, lehet, hogy csökkentett színvonal, de a végeredménye is az. Sajnos. Tudásban és értékben sem lesz azonos egy nappali képzéssel és ezt a munkáltatók is tudják.

Másrészt, ha nappalis vagy, és jó szakember leszel, miért zavar mások eredménye, tudása és papírja?

Az élet ilyen, vannak benne könnyebb és nehezebb akadályok, van, aki egyedül megy át rajta, van, aki segítséggel. Jobban éreznéd magad, ha neked is segítenének? Úgy érzed, hogy ők jobban jártak? Miért?

2016. szept. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A nappalis egyetemeken is sokszor kivételeznek velük.
2016. szept. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, én pénzügyet és adózást oktatok, és fogalmam sincs, melyik diák milyen finanszírozási formában tanul. Ugyanis én azt sehol nem látom...
2016. szept. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
67%

#5-ös, levelezősökre gondolt elsősorban.

Én nappalin tanulok, de én is kedveznék nekik!

Hiszen sokan család, munka mellett ülnek be az iskolapadba pont az előrelépés miatt.

Amíg én, mint 21 éves diák alapból onnan indulok ahova Ő eljut. Emellett ugye a kisebb követelmény, kisebb tanulást eredményez, így kevesebbet is fog tudni, mint én. Emellett nekem rengeteg szabadidőm van. Tanulhatok nyelveket, amivel még kelendőbb leszek a munkaerő piacon.

2016. szept. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#5-ös, levelezősökre gondolt elsősorban.


Teljesen mindegy, mert köztük is vannak állami finisek, és a kérdező fizetős levelezősöket írt...

2016. szept. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%

Nem gondolnám, hogy ez általános lenne, talán egy-két tanárnál így van, bár én nem végeztem egyetemet.

Tanultam viszont munka és gyerek(ek) mellett, fizetős felnőtt oktatáson, többször, többféle rendszerben. Mindenkinek, aki szerint ez "könnyített" javaslom, hogy próbálja meg.

2016. szept. 14. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
48%

Nem.

1. Az oktatók közvetlenül nem érintettek abban, hogy ki fizet vagy nem fizet.

2. A levelezős képzések nehezebbek, mint a nappalisok, mert ugyanazt a követelményt kevesebb tanári segítséggel kell teljesíteni. A levelezősök jegyei rosszabbak általában mint a nappalis jegyek, kivéve a többdiplomások esetén.

2016. szept. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, más egyetemeken hogy van, én amikor államvizsgáztam nappalin, ott voltak velünk a levelezősök is, ugyan az a tételsor, ugyan azok a tanárok, és nem vettem észre, hogy elnézőbbek lettek volna velük, pedig egymás mellett vizsgáztunk.
2016. szept. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!